Bijlage vacantie hervatte Mejuffrouw Kisslig hare taak. Het bleek echter, dat de genoten rust haar geen voldoende herstel had geschonken, zoodat zij verplicht was hare betrekking neer te leggen. Mejuffrouw VOORZANGER werd bereid gevonden hare lessen in het Fransch tijde lijk te hervatten. Den 2'lcn November werd zij door Heeren Burgemeester en Wethouders tijdelijk belast met het onderwijs in het Fransch aan die school, terwijl zij in de vergadering van den Gemeenteraad van 21 Decem ber werd aangesteld als onderwijzeres in het Fransch aan school A, op eene bezoldiging van 800 gulden 'sjaars, met ingang van 1 Januari 1904. Den Heer Dr. P. M. Keer werd voor den cursus 1903/1904 weder het onderwijs opgedragen in de plant en dierkunde aan die school voor één uur 's weeksop eene bezoldiging van 100 gulden voor dien cursus; den lieer I. H. Nort, leeraar aan de Hoogere Burgerschool alhier, het onderwijs in de natuurkunde op dezelfde voorwaarden. Aan school BjC werd Mejuffrouw A. G. Arentsen in de vergadering van den Gemeenteraad van 2 Februari, wegens vertrek naar Apeldoorneervol ontslagen als onderwijzeres, met ingang van 1 April. In hare plaats werd in de vergadering van den Gemeenteraad van 2 P"ebruari benoemd Mejuffrouw J. H. VAN OMME, die den is,en Mei in functie trad. Gedurende de maand April bleef de vacature onvervuld. De Heer G. H. MEULEMAN werd in de vergadering van den Gemeenteraad van 5 October eervol ontslagen met ingang van 1 December, wegens vertrek naar Wormerveer. Zelfs na herhaalde oproepingen mocht Bijlage E. 3 het tot nu toe niet gelukken in die vacature te voor zien. Mejuffrouw J. M. VRUGTMAN is daarom belast met het onderwijs in de klasse van den Heer MEULE- MAN, daartoe aangewezen bij besluit van Heeren Bur gemeester en Wethouders van 24 November, terwijl b.j besluit van dienzelfden datum Mejuffrouw E. J. C. VAN 't Hof van Melissant door Heeren Burgemeester en Wethouders tijdelijk als onderwijzeres aan die school is aangesteld. Aan school D werd de tijdelijke onderwijzeres Mejuf frouw H. Baanders bij besluit van Heeren Burgemeester en Wethouders van 6 Maart, tegen 1 April vervangen door Mejuffrouw M. Stolp; deze werd bij besluit van Heeren Burgemeester en Wethouders van 14 April ver vangen door Mejuffrouw M. A. VERBEETEN van Arnhem, met ingang van 1 Mei. Deze vervulde die betrekking tot I November. Iti de vergadering van den Gemeenteraad van 8 Juni werd met ingang van 1 September tot onderwijzer aan gesteld de Heer F. HOOGLAND. Deze was slechts kor ten tijd in functie, toen zijn gezondheidstoestand hem dwong een tijd verlof te vragen, welk verlof hem den igden October is verleend. In het begin van December heeft hij zijne werkzaamheden weder kunnen hervatten. I11 de vergadering van den Gemeenteraad van 5 October werd als onderwijzer aan school D aangesteld de Heer C. G. VAN Munster, onderwijzer aan school F. Deze trad den November in functie. Hierdoor is het personeel aan die school met 1 onderwijzer uitgebreid. Aan school E werd den ITeer W. B. ANSINK, die met ingang van 1 Maart op verzoek eervol ontslagen 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 96