Bijlage D. Leermiddelen De leermiddelen werden weder aangevuld en Gebouw, met enkele plaatwerken ten behoeve van het onderwijs in het hand- en rechtlijnig teekenen, en met de noodige hulpmiddelen voor het onderwijs. Het groote aantal leerlingen maakte het op enkele uren onmogelijk, de lessen in het rechtlijnig teekenen in het daartoe bestemde lokaal aan alle leerlingen gelijktijdig te geven. De lessen in dat vak voor de klassen ta en Ib worden daarom sedert het begin van den cursus gegeven in een lokaal van het gebouw der Geldersche Vereeniging voor Kunstnij verheid, daartoe welwillend door het bestuur dier Vereeniging afgestaan tegen vergoeding van de uitgaven voor vuur en licht. De heer J, Baron is met het onderwijs in dat lokaal belast. De Commissie ontveinst zich niet, dat de mogelijkheid bestaat, dat bij eene verdere vermeerdering van het aantal leerlingen, ook dit lokaal niet voldoende zal zijn, om diege nen op te nemen, die niet geplaatst kunnen worden in het lokaal voor rechtlijnig teekenen. De vraag dient dus te worden overwogen of het mogelijk is, lokalen aan het gebouw der Hoogere Burgerschool bij te bouwen, opdat niet door gebrek aan plaatsruimte leerlingen die zich voor de school aanmelden en aan de eischen voldoen, behoeven te worden geweerd. Bijlage D. III. Cemeentelijke teekenschool. Ie. Het Bestuur. Het Bestuur bestaat uit de Iieeren B. Cu- PERUS, Voorzitter, S. J. Dekker, Secretaris, Dr. A. J. ÜORT, Jhr. Mr. D. O. ENGELEN Dr. J. M. van 'x Hoef, C. G. Lagerweij en H. J. G SOUMAN, allen leden der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs te Zutphen. Het reglement der school is vastgesteld in de vergadering van den Gemeenteraad van 2 Juni 1902. 2e. Het Personeel. Het personeel bestaat uit 20 21

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 93