Bijlage D. de leeraarskamer. Bij gebrek aan een daar voor geschikt lokaal kon de uitspraak der Commissie niet in tegenwoordigheid van alle leerlingen geschieden, maar moest deze aan iedere klasse afzonderlijk worden medegedeeld. Bezoldiging Reeds langen tijd heeft het bij de Commis- Onderwijzend s'e een PUIlt van overweging uitgemaakt, op personeel. welke wijze eene regeling der bezoldiging van het onderwijzen J personeel kon worden vast gesteld die een einde maakte aan de stelsel- loosheiddie thans bij de bezoldiging bestaat. De Commissie is van meening, dat het stelsel der Rijksregeling het billijkst is, waarbij eene vaste jaarwedde wordt toegekend terwijl verder eene vergoeding wordt gegeven af hankelijk van het aantal gegeven lesuren, welke vergoeding periodiek verhoogd wordt naar gelang van het aantal dienstjaren. Het bleek de Commissie echter, dat het Dagelijksch Bestuur der Gemeente niet bereid was, de Rijksregeling aan den Gemeenteraad voor te stellen met het oog op de financiëele be zwaren daaraan verbonden. Na ernstige over- weging heeft daarom de Commissie, overtuigd, dat de tegenwoordige regeling niet langer mocht gehandhaafd blijven, bij het Dagelijksch Bestuur eene concept-verordening ingediend, waarin de beginselen der Rijksregeling wel zooveel mogelijk zijn overgenomen, doch met eene geringere vaste jaarwedde. Do Commissie Bijlage D. IS vleit zichdat het Dagelijksch Betuur den Gemeenteraad zal willen voorstellendie ver ordening aan te nemen, cie, al stelt zij de leeraren der school achter bij die aan de Rijks-Hoogere Burgerscholen en aan som mige Gemeentescholenin ieder geval te verkiezen is boven den stelselloozen toestand, die thans bij de regeling der bezoldigingen heerscht. Leermiddelen Het is de Commissie aangenaam, dat de en Gebouw. Gemeenteraad heeft voldaan aan den wensch tot het beschikbaar stellen van eene buiten gewone bijdrage van twee honderd gulden tot uitbreiding van de verzameling natuurkundige instrumenten. Wordt die uitbreiding geduren de enkele jaren volgehouden, dan zal de verzameling weder in overeenstemming zijn met de ontwikkeling der natuurwetenschap pen in de laatste jaren. De Commissie ziet met groote voldoening, dat met de vervanging der oude kachels en banken door nieuwe geleidelijk wordt voort gegaan. Het is wenschelijk, dat tegen den volgenden winter de oude kachels in alle lokalen verdwenen zijn en dat de vervanging der oude banken over niet te veel jaren wordt verdeeld. Schoolbibliotheek. Van de schoolbibliotheek werd ook in het afgeloopen jaar voortdurend veel gebruik ge maakt. Door eene geldelijke bijdrage, door 14 o 7

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 90