Bijlage C. 4 De nieuwe cursus begon dus met een getal van vijf en veertig, leerlingen en één toehoorderes, verdeeld als volgt ie klasse acht, waaronder twee meisjes. 2 e acht. 3e zevenwaaronder een meisje. 4e acht. 5e zeven, waaronder een meisje. 6e zeven, waaronder drie meisjes, benevens een toehoorderes. Van de leerlingen der 5e klasse zijn drie voor A drie voor B en één voor A en B\ van die der 6e klasse vijf voor A en twee voor B. In de 5e klasse ontvingen twee leerlingen, in de 6e klasse één leerling onderwijs in Hebreeuwsch. Één leerling uit de ie klasse verliet om gezondheids redenen het Gymnasium in November. Het gedrag der leerlingen geeft geene aanleiding tot opmerkingen. 4. Onderwijs. Dr. 1'. M. KEER blijft eenige lessen in de Natuurlijke Historie aan de H. B. S. te Nijmegen geven, vroeger gedurende één, thans gedurende twee dagen per week, terwijl Dr. K. O. MëINSMA sedert October ter tijdelijke vervanging van een door ziekte verhinderden leeraar acht lesuren in de Geschiedenis aan de H. B. S. alhier waarneemt. De Rector blijft voortgaan buiten den rooster der les uren een deel der Woensdagmiddagen te besteden tot behandeling van Latijnsche schrijvers in verband met Bijlage C. S Romeinsche antiquiteiten voor leerlingen A der zesde klasse. 5. Leermiddelen en Gebouw. Het abonnement op den Thesaurus linguae latinae werd voortgezet en de abonnementen op de gewone tijd schriften verder bijgehouden, terwijl enkele uitgaven van klassieke schrijvers werden aangeschaft. In het gebouw kwam geene verandering. Aldus vastgesteld in de vergadering van Curatoren op 19 Februari 190-]. Het College van Curatoren D. W. VAN ANDRINGA DE KEMPENAER, Voorzitter. H. C. PENNINK, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 82