136 137 Bijzonderheden vallen daaromtrent niet te vermelden. c. Zutphensche Telephoon-Maatschappij. Aan het verslag dier Maatschappij, over 1903, ont- leenen wij het volgende Ten opzichte van de uitbreiding van het net door toeneming van het aantal abonne's kan ook weder met voldoening op het afgeloopen jaar worden teruggezien. Het wordt meer en meer een eisch des tijds om van uit het Woonhuis of Kantoor met anderen, hetzij dichtbijhetzij veraf wonendente kunnen spreken. Dit kan alleen gerief, nimmer nadeel veroorzaken, en de eenige hinderpaaldat die telephonische verbinding algemeen zij, kan niet anders zijn dan het abonnement. Toch is dit zóó laag, 35,als men met redelijk heid kan eischenterwijl de dienst hier ten allen tijde, nacht en dag, Zon- en Werkdag, geopend is, zooals voor dit communicatie-middel dan ook onmisbaar is. Op 31 December van het afgeloopen jaar 1903 mocht het net dan ook wijzen op een aantal van 264 aangesloten perceelen, (gevende op eene bevolking van ruim 18000 eene percentage van i£ zijnde eene vermeerdering in dat jaar met 27 geabonneerden. Van die 264 aansluitingen zijn er: waartoe de Maatschappij volgens concessie verplicht is 4 ten behoeve van den dienst 4 met gedeeltelijke vergoeding 3 met geheele 4 met betaling abonnement 249 te samen 264 Plaatsen welke door do boot worden aangedaan, waar vaste aanlegbrug- 'gen of hoofden zijn, geschikt tot in- of uit laden van paarden. Zutphen, Doesburg, Nijmegen, Tiel, Zalt- BommelGorinchem, Dordrecht, Botterdam en Schiedam. a. Aantal per soneu, dat in eens niet de boot kan ver voerd worden. ti. Of aantal personen en paarden (Cavallerie.) a. 100 per sonen. b. 70 per sonen en 25 paarden. Naam der boot, af meting, diepgang, go- laden en aantal paarden krachten. ,.Zeelandia." Lengte 36 H., breedte 5 M., Diepgang 1,50 vóór en 1,70 achter geladen j aantal paar denkrachten: 16. Gemeente waar het hoofdkantoor van den dienst is gevestigd. Zutphen. Aard en strekking van den dienst on de plaatsen, waartus- scben hij wordt uitgeoefend. Goederen- en vee boot tusschen Zut phen, Dordrecht, Botterdam, Schie dam en tusschen - gelegen plaatsen. Naam en voornaam van den ondernemer. „Zutphensche Schroef bootreederij."

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 70