78 3. De Vcreeniging Neérlands-Koningopgericht in 1856. ITet aantal leden bedraagt 20. Van Mei tot September werden eenmaal per week oefeningen gehouden op de baan aan „de Laatste Stuiver." 4. De Vereenigmg Koningin Wi/helmina," van den Ned. Bond van Oud Onderofficieren, aid. Zutphen cn omstreken, opgericht in 1899. Zij telt 157 leden, waarvan gemiddeld 55 aan de schietoefeningen hebben deelgenomen. Van 1 April tot 1 Oct. werden oefe ningen gehouden aan het fort de Pol, en gedurende de wintermaanden op de bovenzalen van een koffiehuis in de stad. 5. Dc Schiet- Weerbaarheids) Vereenigivg Wij ivillen weerbaar wezen." Het aantal gewone leden bedroeg uit. Dec. 1903: 27, en 1 Donateur. De oefeningen werden gehouden op de Garnizoens- banen nabij het fort „de Pol," en wel van 17 Mei 27 Sept. Op 30 Augustus werd een wedstrijd gehou den en verder nam de Vereeniging deel aan enkele wedstrijden op andere plaatsen. In de maanden Janu ariApril en OctoberDecember werden kamerschiet oefeningen gehouden. 79 HOOFDSTUK VIII. Kerkelijke zaken. Voor geen der 7 alhier gevestigde Kerkgenootschappen werden van gemeentewege uitgaven ten behoeve van den openbaren eeredienst gedaan. De volgende staat geeft een overzicht omtrent die Kerkgenootschappen. Naam van het Aantal Aantal Kerkgenootschap. Kerken. Leeraren. Nederduitsch Hervormde Gemeente 5 Evangelisch Luthersche Gemeente Doopsgezinde Gemeente Gereformeerde Gemeente Roomsch Katholieke Ge- Nederlandsch Israëlietische Gemeente Gemeente van Gedoopte Christenen In 1903 werden machtigingen verleend tot aanvaar ding van de volgende legaten Aan het R. Cath. Armbestuurtot aanvaarding van een legaat groot 1000,besproken door wijlen Mr. J. Tiiooft, en van een legaat groot 1000,be sproken door wijlen Mej. M. E. VAN Hasselt. 2 I I I I I I I J I I I I

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 41