66 wen afdeeling i Hoofdverpleegster, i eerste verpleegster benevens 36 verpleegsters. De buitengewone opzichteres Mej. Robert is in den loop van het jaar overleden. Geneeskundige dienst. Hieronder is niets bijzonders te vermelden. Gezondheidstoes tand. Was wederom zeer voldoende. Godsdienst. In het Ziekenhuis werden de lijders door de geeste lijken der verschillende gezindten geregeld bezocht en toegesproken. In het Krankzinnigengesticht woonden de lijders, daartoe door de geneeshceren als geschikt aangewezen, de godsdienstoefeningen bij, 't zij in de kerk in 't ge sticht, 't zij in een der kerken in de stad. In buitengewone gevallen werden de geestelijken der verschillende gezindten onverwijld ontboden. Geldmiddelen. Geven geene reden tot bijzondere vermelding. Meubilair. Het meubilair werd steeds goed onderhouden en be hoorlijk aangevuld en vernieuwd. Badhuis. De ontvangsten, welke in 1902 f 2008,77 bedroegen, wijzen in 1903 eene vermeerdering aan van 216,83 en bedragen alzoo 2225,60. 167 Het aantal baden, in 1902 gebruikt, beliep 11150, dat in 1903 11415. Van de laatsten werden 8516 door minnen gebruikt en 2^99 door vrouwen. De bosschenlanderijen en weilanden werden goed onderhouden en voor beplanting en ontginning werd zorg gedragen. Ook de boerenerven verkeeren in goeden toestand. Gebouwen c.a. I11 den tuin der mannenafdeeling ie en 2e klasse werd een gebouw opgericht ten dienste der verplegers, bevattende op den beganen grond twee vertrekken, bestemd voor eet- en re'créatie-zaal, waarin ook cursus door de geneesheeren voor de verplegers gehouden wordt. Teneinde aan de mannelijke verpleegden der 3e klasse gelegenheid te geven ook bij regenachtig weder van de buitenlucht te kunnen genieten, werd in den tuin eene overdekte, overigens opene loopgang, gemaakt, tevens dienende tot beschutting bij zomerhitte. Aan de dagverblijven der vrouwelijke verpleegden 4e klasse werd in den tuin dier afdeeling eene opene veranda met glasbedekking en een dienstkeukentje met privaat gebouwd. Overigens hadden gewone herstellingen en vernieuwin gen plaats.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 35