58 De woning van den Generalen Brandmeester, het Politiebureau, de Politiepost aan den Deventerweg, het kantoor der Gasfabriek en Waterleiding, de stokerij der Gasfabriek, de woning van den Administrateur, hel pompstation der Waterleiding en de woning van den Gasfitter zijn aan het telephoonnet aangesloten. Daarenboven bestaat eene afzonderlijke telephoon- verbinding tusschen Politiebureau en torenwacht. Personeel. Aan het hootd der brandweer staat 1 Generale Brandmeester 2 Adjunct- Generale Brandmeesters, en verder: 10 Opperbrandmeesters 25 Brandmeesters, 275 Geaffecteerden. De vrijwillige Brandbrigade bestaat uit: 2 Opperbrandmeesters 4 Brandmeesters, 1 Chef Machinist, 128 Geaffecteerden. Aan den Generalen Brandmeester, den heer G. Lijsen, en den Adjunct- Generalen Brandmeester, den heer W. H. Schukking, werd op hun verzoek eervol ontslag verleend. Tot Generalen Brandmeester werd benoemd de heer A. B. Dull. Tot Brandmeester van de 2e Compagnie weermannen werd benoemd de heer A. J. H. Reesink, 59 Branden. Gedurende den loop van dit jaar werd brand ontdekt op de navolgende plaatsen 9 Febr. bij Vons in de Donkeresteeg, binnenbrand. 28 bij Eikelboom, Kreijnckstraat. 4 Maart in de Naadzak bij Garretsen, schoorsteenbrand. ij bij Hcuvelink in de Spittaalstraat. 13 Juli bij Nusink, Nieuwstad, schoorsteenbrand. 22 bij van Engelen, Rijkenhagen, schoorsteenbrand. 26 Aug. bij Taminiau, Korte Holstraat, Geen van deze verkreeg groote uitbreiding. De politie en de brandweer waren steeds spoedig met de bluschtniddelen ter plaatse aanwezig, om het vuur te bedwingenverder zijn hieromtrent geene bij zonderheden te vermelden. De kosten hebben bedragen Voor onderhoud en aanvulling 45°> Voor beproeving en brandblussching 215,96 HOOFDSTUK V Ia. Medische Politie. a. Toestanden welke invloed kunnen uitoefenen op de Volksgezondheid. Ter voldoening aan het bepaalde bij art. 52, 1 der Woningwet, bieden wij U hierbij aan een beredeneerd verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering der

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 31