56 grasperken geregeld gemaaidhet plantsoen en de jonge boomen gesnoeid en op enkele plaatsen eenige heesters en jonge Douglasdennen geplant. De grachten werden geregeld gespuiddoor den in- laatduiker uit de Berkel op peil gehouden, geregeld schoongemaakt en van vuil gezuiverd. De zitbanken werden alle geverfd en de nummerpalen met zorg onderhouden. De kosten hebben bedragen 1004,0ij. Brandweer en Brandbluschmiddelen. Materieel. Het brandbluschmaterieel wordt met zorg onderhouden en verkeert in goeden toestand. In het voor- en najaar had eene algemeenc schouwing en in den zomer eene uitgebreide beproeving plaats. In daarbij ontdekte gebreken werd ten spoedigste voorzien. De pijpwel aan den Kanonsdijk raakte defect en vorderde verbetering. De windketel van den vasten aanjager aan de Kastanje laan vorderde herstelling en zal worden vernieuwd. Eenige defecte slangen of koppelingen werden hersteld, andere vernieuwd. Het geheel bestaat uit: 5 brandspuiten, waaronder 2 losse aanjagers, geplaatst als volgt: 2 in de Hoven, 2 op het Broederenkerkplein I op den Paardenwal. 57 3 vaste aanjagers, als: 1 in de Hoven, 1 in de Kastanjelaan 1 op den Boompjeswal. 6 brandkraan- of slangenwagens, geplaatst als volgt: No. 1 in de Raadhuissteeg, 2 aan den Graaf Otto-Singel, 3 op den Paardenwal, 4 op de Nieuwstad bij de Kazerne, op het Broederenkerkplein, 6 aan de Havenstraat bij de Broodfabriek. 2 brandkraan- of slangenwagens ten dienste der Politie, waarvan: 1 op het Politiebureau in het Wijnhuis. 1 aan den Politiepost aan den Deventerweg. Voorts 105 brandkranen op de Waterleiding, in de bebouwde kom der Gemeentede naastbijstaande lan taarn bij iedere brandkraan is voorzien van een rooden rand, tevens is er op aangebracht een pijl, aanwijzende de richting, waar de brandkraan is gelegen en de af stand in meters waarop de brandkraan van de lantaarn is verwijderd. Verder 7 diepe pijpwellen buiten de bebouwde kom der Gemeente, als: 6 in de Hoven, 1 in de Kastanjelaan. Voorts: een wagen met redmiddelen; een wagen met brandladders en een wagen met reserve gereedschappen. Er bevinden zich in de Hpven en aan de Noorder haven eenige brandladders,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 30