54 Uit de grachten werd eene belangrijke hoeveelheid drijfzand van de Berkel verwijderd. Plantsoenen en Wandelplaatsen. De plantsoenen en wandelplaatsen werden met zorg onderhouden, welk onderhoud in hoofdzaak bestond in het geregeld maaien der grasperkenhet afsteken of knippen van de kantenhet schoffelen en opharken der paden, het in orde en schoonhouden van de heester parken, met inbegrip van het inplanten van nieuwe hees ters, het steken, vervoeren en leggen van eenige honder den meters graszoden voor banden langs de paden in het Coenenspark, het Slingerbosch, langs den Martinet- singel, de JJsselkade, den Boompjeswal, den Louise- singel en op het Stationspleinhet bemesten der gras perken met kunstmest, het bezaaien en beplanten van de verschillende bloemperken, het planten en inboeten van bootnen, conifeeren en andere vaste planten. Uit de kweekerij werden voor verschillende beplan tingen betrokken ongeveer 250 boomen, sier- dekhees- ters en conifeeren, en circa 10000 voorjaarsbloemen, 4000 zomerbloemen en vaste of overjarige bloemen en tweejarige planten. De verschillende beplantingen hielden zich zeer goed, daar de natte zomer gunstig werkte op den groei der jonge boomen en heesters. In verband met het gereed komen der werken aan de Zuider- en Vischpoorthaven werd de nieuwe toegangs weg naar het Hoornwerk met iepen en kastanjeboompjes beplant. Wegens den aanleg en het maken van wisselplaatsen 55 voor den tramweg ZutphenEmmerik, moesten langs den Emmerikschen weg, de IJsselkade en den Martinet- singel eenige iepenboomen vallenterwijl het plantsoen aan de IJsselkade en den Martinetsingel is verlegd. De iepenboomen, staande langs den weg over den Smeerkamp, werden verkocht. De gezamenlijke opbrengst der boomen was ongeveer 1600, De jonge boomen langs den straatweg naar Voorst bij het Erve den Brink, langs den Coehoornsingel en den Warnsveldschen weg, werden alle gesnoeiden het snoeihout met eenige perceelen wilgenhaar en rijs waardenhout in het openbaar verkocht. Het plantsoen staande aan de Vischpoort, op het terrein voor de Paardenmarkt, werd verplant langs de gracht, waardoor meer ruimte tot het houden van genoemde markten is verkregen. Het Coenenspark had weinig te lijden van hooge waterstandende vijvers werden geregeld schoonge maakt en van wilde planten gezuiverdde grasperken behoefden slechts enkele malen besproeid te worden. Ook het jonge plantsoen in de kweekerij hield zich goed, waartoe het natte weer veel heeft bijgedragen. Algemeene Begraafplaats. Het houten dienstgebouw op de algemeene begraaf plaats vorderde eenige belangrijke herstellingen. De toegangswegen werden opnieuw bestraat. Verder verkeert de begraafplaats in goeden toestand; de graven en zerken werden geregeld schoongehouden, de paden onderhouden met grint en grintzand, de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 29