52 verkeeren in goeden toestand, met uitzondering van de bedekkingen op het beweegbaar gedeelte der IJsselbrug en op de draaibrug over de Noorderhavenvoor de vernieuwing daarvan werden bij de vaststelling der Gemeente-begrooting voor den dienst 1904 de noodige gelden toegestaan. Ten behoeve van den gasaanvoer naar de Hoven werd tijdelijk een tweede buisleiding met beweegbare gedeelten over de ophaalbrug in de IJsselbrug gelegd. Met de Directie der Staatsspoorwegen werden onder handelingen gevoerd voor het aanbrengen van een toe stel tot het overbrengen der telegraaflijnen, tevens ingericht voor de gasleiding boven over de brug, met voldoende hoogte voor de doorvaart van schepen met staande masten. De onderhoudswerken geschiedden in eigen beheer. De kosten hebben bedragen 2505. Havens en Grachten. De Zuiderhavenwerken werden bij het einde van den onderhoudstermijn op den in het bestek bepaalden datum geheel voltooid opgeleverd. In de Vischpoorthaven werden de welbalken over eene lengte van 145 M'. geheel en de palen bijna ge heel vernieuwd, bij aanbesteding voor 1484,— Langs de Noorderhaven werden vier meerpalen ver nieuwd. Aangaande de in Juni ontstane zetting in den kade muur langs de Vischpoorthaven wordt meegedeeld, dat de toestand nog niet geheel tot rust is gekomen en van dien aard wordt geachtdat nog eenigen tijd ge wacht dient te worden met het herstellen daarvan. 53 De oevervoorziening langs den noorderlijken oever der Noorderhaven, tusschen de vleugelmuren der draai brug en den havenmond, eischt verbetering. Zij be staat uit eene in 1882 aangelegde taludbestrating tus schen kribpalen en zal met het oog op het drukke gebruik als losplaats voor de vele bazaltladingen, die aldaar aangevoerd worden, belangrijk versterkt moeten worden, waartoe bij de indiening der volgende begroo ting nadere voorstellen zullen worden gedaan. De beek langs den Houtwal bij den Emmerikschen weg werd in het belang der in de nabijheid aanwezige houtkooperijen uitgediept. Tegelijkertijd werd uit het verdere gedeelte dier beek beneden de Berkelsluis, in den Houtwal, het ingestroomde Berkelzand weggebag- gerdte zamen met het bovengenoemde eene hoeveel heid van ruim 4000 M3. uitmakende; de uitkomende grond werd vervoerd naar en tot ophooging aangewend van het lage terrein langs den Emmerikschen weg, tegenover den Buitensingel. De kosten van baggeren en grondvervoer hebben bedragen 2037,50. De binnengracht werd zooveel mogelijk en met zoig gespuid en schoongehouden. Gedurende 12 dagen was door hoogen rivierstand de spuiïng dezer gracht gestremd en moest deze met de stoommachine op peil worden gehouden. Vergrooting van den duiker tusschen het boven- en benedenpand van die gracht zal een meer geregelde spuiing bevorderen, en wellicht gunstig werken op de telkens voorkomende verondieping van den bodem van het bovenpand.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 28