5° Kribben. I)e krib- en beslagwerken werden naar behooren onderhouden. De kribwerken langs den oever van den IJssel en langs het lijn pad werden op enkele plaatsen hersteld en met steenpuin aangevuld. De oevers van de Berkel vorderden steeds belang rijke herstellingen en voorzieningen. Gedurende de laatste hooge waterstanden werd een gedeelte van den linkeroever beneden de Pallandtsbrug, ter lengte van 80 Meter ontgrond en weggespoeld, waarin door het maken van zinkwerk met rijsbeslag werd voorzien. De in een vorig jaar aangevangen herstelling van de oevers langs de Helbergsche beek werd voortgezet en ongeveer, zoover de waterstand zulks toeliet, voltooid door het maken van een zinkwerk met rijsbeslag. Bruggen en Duikers. Deze zijn de navolgende: De groote ljsselbrug met het brugwachtershuisje; de brug over de Binnengracht tusschen den Boomp- jeswal en de Polsbroek; de groote en kleine bruggen over de beek bij de weide Helbergen de Diezerbrug; de Oostveensche brug de brug in den weg naar Tonden; de Marschpoortbrug; de brug over de Binnengracht in de Laarstraat; 51 de brug over de Binnengracht in de Spittaalstraat, de brug over den Berkelmond aan de IJsselkade bij de Gasfabriek de brug over de Berkel bij de Barlheze de brug over de Hoofdgracht aan het einde der Spittaalstraat. de brug over de Hoofdgracht aan het einde der Laarstraat; de brug of duiker over de beek in den weg naar Emmerik de brug over de binnengracht bij de Mancstraat de ijzeren draaibrug over de Nooderhaven de Berkelbogen; de duiker in den Buitensingel; de brug over de Berkel in den Coehoornsingel de duiker in den weg naar Laren de duiker in den landweg van het Galilee drie duikers in den Vierakkerweg twee duikers in den afweg naar de losplaats op de Lage Waarden. De bruggen over de binnengracht in de Laarstraat en over de buitengracht aan het eind dier straat wer den door de stoomtramweg-maatschappij „de Graaf schap" versterkt. De meermalen ter sprake gebrachte, doch uitgestelde verbreeding van de hierboven genoemde brug over de Binnengracht werd door de indienststelling van de stoomtram wenschelijk geacht; op de begrooting is een post daarvoor gebrachtzoodat dit werk binnenkort kan worden uitgevoerd. De overige werken, onder deze rubriek behoorende,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 27