46 andere wegen werd de wals gebruikt en liet verdient aanbeveling hiermede voort te gaan. De onderhoudskosten hebben bedragen 3024,28V. De verbetering en ophooging van den Emmerikschen weg vorderde een uitgaaf van 1125, Waterleidingen en Beken. Deze zijn de navolgende De oude IJssel en de Voorstondensche beek. De Hoendernesterbeek. De Tichelbeek. De Polbeek. De Berkel en de Laken buiten de voormalige Laar- Spittaal- en Nieuwstadspoorten, voor zoover deze niet langs particuliere eigendommen loopen. De Berkel of Molenbeek binnen de stad. De Beek door de Varkensweide. De verschillende leidingen werden naar behooren schoongehoudcn en verkeeren in voldoenden toestand, met uitzondering van de Polbeek. Sluizen en Stuwen. De Hoendernestersluis in den Vliegendijk. De sluis in de Lage Waarden met den pompkelder. De sluis in de Lage Waarden tot uitwatering der Oekensche beek. De sluis op de Marsch 111 de Hel. De twee sluizen aan de Binnengracht. 47 Het sluisje of waterkeerende duiker in de kade langs den Beugelwaard bij de schietbaan op de Marsch. Het sluisje en de waterkeerende duiker tusschen de Berkel en de gracht langs den Coehoornsingel en de Berkel wandeling. De waterkeerende duiker in den dam langs de Berkel achter de bleekerij van Reinders in den mond van de Lamme Berkel. De twee waterkeerende duikers in het Coenenspark en in de Havenstraat. De waterkeerende duiker in den Warnsveldschen weg bij de Begraafplaats. De duiker achter de mestbergplaats. De 5 duikers tot afwatering van de bleekerij van Lenderink en van de grachten 0111 de Begraafplaats. De ijzeren afsluiters der riolen in den Deventerweg, de Spittaalstraat, de Polsbroek en de Groensteeg( dienende tot afsluiting en keering van hoog buitenwater. Plet sluisje in den zomerdijk aan den Emmerikschen weg, in gemeenschap met dat van den Heer Henny c.s. De stuw in het riool achter het gasthuis. De groote ijzeren stuw voor de Berkel bij de Nieuwstad. De stuw of keersluis in den mond der beneden Berkel (in de oude haven) bij den IJssel. De sluisdeuren of afsluitingen voor de duikers van de Onderlaatsche of Vierakkersche laken. De schotbalken voor den Emperduiker. De deuren in de Hoendernestersluis werden zoodanig hersteld, dat gcheele vernieuwing nog eenige jaren kan worden uitgesteld. De vernieuwing der stuw in het riool achter het Gasthuis werd hiervoren reeds vermeld.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 25