44 en het riool loopende door het terrein van het O. N. Gasthuis, uitmondende in de Berkel, tegenover de Barl- heze. Deze koker werd geheel vernieuwd en van een beweegbare afsluiting voorzien. Aan de Telephoonmaatschappij werd vergunning ver leend tot het plaatsen van een opstijgpaal in het Oude- wed en het vervangen van de bovengrondsche leidingen vanaf het Wijnhuis tot dien paal door een ondergrond- sche leiding. De levering van onderstaande materialen geschiedde na gehouden inschrijving. De straatklinkers werden geleverd door de firma H. van de Loo; de Grèsbuizen door de Dcventersche buizenfabriek; de Cementen straatkolken door de Rotterdamsche Cementsteenfabriek; en de Niedermendiger keien door de firma van de Wal te Rotterdam. De onderhoudskosten bedroegen 7318, Gedurende 1903 werden 159 aanvragen of kennis gevingen van bouwen of veranderen van werken aan den openbaren weg behandeld 16 perceelen werden afgebroken en door 15 nieuwe vervangen. Met den bouw van 74 geheel nieuwe perceelen werd aangevangenhieronder zijn begrepen 50 woningen aan den Warnsveldschen weg, voor de David Evekink- stichting, en het ijzermagazijn aan de Noorderhaven straat, voor de firma Reesink Co. Vanwege het Ministerie van Justitie werd aanbesteed 45 het vergrooten der strafgevangenis beoosten de Wam buisstraat, met het bijbouwen van 5 beambtenwoningen. Wegen en Voetpaden. De verschillende wegen werden naar behooren onder houden. De in het vorige verslag genoemde verhooging van den Emmerikschen weg tot aan de grens der Gemeente kwam tot stand. De weg werd opgehoogd tot 7.70 M. -+- N.A.P., zoodat thans alleen bij zeldzaam voorkomende IJssel- standen, boven die hoogte, de passage daarover wordt gestremd. Met den in een vorige jaar verhoogden toegang naar de Israëlietische begraafplaats en de prise d'eau van de waterleiding, is in de lang gevoelde behoefte tot water- vrij verkeer aldaar groote verbetering gebracht. Wanneer thans ook de Baaksche overlaat, onder Warnsveld, door de Provincie wordt opgehoogd, dan kan de stremming der passage door hoog water voort aan tot de zeldzaamheden gaan behooren. (Terwijl in Februari 1904 gedurende 10 dagen door overstrooming van den Baakschen overlaat de passage ook voor de tram was gestremd, werd op den verhoogden weg geen belemmering der passage ondervonden.) Nu zich binnen de Gemeente heeft gevestigd een ondernemer van wegaanleg met stoomwals, werd voor het eerst een proef genomen met het gebruik daarvan en wel met zeer gunstig gevolg, op het nieuw verhoogde gedeelte van den Emmerikschen weg; ook op eenige

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 24