Dat opbreken geschiedde in den Warnsveldschen weg, de Laarstraat, Reukerstraat, Sprongstraat en Markt, terwijl van af de IJsselbrug, door de Noorderhavenstraat tot het Gocderenstation der S.S. eene geheel nieuwe verbindingsbaan werd gelegd. Ingevolge de concessie wordt de baan over de Markt Marschpoorlslraat, IJsselkadc, Stationsplein en Noorder havenstraat, Goederenstation S S., door beide tramweg maatschappijen gebruikt, terwijl de baan van af de Sprongstraat naar den Emmerikschen weg door de Tramwegmaatschappij ZutphenEmmerik en die van de Sprongstraat tot den Warnsveldschen weg door de Stoomtramwegmaatschappij „de Graafschap" afzonderlijk worden gebruikt. Met de verschillende zij- en goederensporen langs den Houtwal, Martinetsingel, de IJsselkade en langs de rivier is thans binnen de Gemeente een zeer uitgebreid tramwegnet aanwezig, dat echter, vooral in de eerste jaren, veel onderhoud aan de bestratingen veroorzaakt. De in verband met de verplaatsing der Gasfabriek noodige vernieuwing of vergrooting van het gasbuizen- net in verschillende straten en de uitbreiding van het buizennet der waterleiding veroorzaakt mede tal van opgravingen, waardoor de toestand van een aantal straten veel te wenschen overlaat. Eerst na de vol komen inklinking der verschillende sleuven kan hierin weder afdoende verbetering worden gebracht. Tot herstelling en vernieuwing werden op verschillen de plaatsen aan de Zuiderhaven, Vischpoort, den Mar tinetsingel, het 's Gravenhof, de Waterstraat, Marsch- 43 poortstraat, Berkelkade, IJsselkade, den Stationsweg, de Overvvelving, Turfstraat Nieuwstad IJzendoornslraat Deventervveg, Noorderhavenstraat, den Marsclnveg, CochoornsingelBoompjeswal, de Beukerstraat en den Emmerikschen weg, enz. verschillende gedeelten kei en klinkerbestrating opgenomen en herstraat. In de Hoven werd de oude Touwslagersbaan opnieuw bestraat. Te zamen eene oppervlakte van 11410 ML Bij de Zuiderhaven werden bestraat 2020 Voor rekening van de gasfabriek 4300 en voor de waterleiding 405 Behalve het gewone onderhoud van putten en riolen werden op de navolgende plaatsen nieuwe putten en riolen gemaakt als: langs de nieuwe perceelen op den Houtwal, op het Hoornwerk, langs de Zuiderhavenkade, de Korenstraat en op het Vischpoortplein. Aan den eigenaar van het perceel op den hoek van de Overwelving, den Heer Vredenburg, werd toegestaan den hoek achter genoemd perceel vol te bouwen, waar door in den ongunstigen toestand daar ter plaatse eene groote verbetering werd tot stand gebracht en door den bouw van een nieuw perceel een boter aanzicht is verkregen. In verband hiermede werd de inrit van de Over welving opnieuw bestraat en langs het nieuwe perceel van den Heer Vredenburg een nieuw bestraat trottoir aangelegd Op het aan de firma A. J. Uiterwijk verhuurde ter rein bevindt zich een houten afsluitkoker met stuw zijnde verbinding tusschcn het riool in de Nieuwstad 42 v*) liet laatste gedeelte van de baan der Stoomtramweg Mij Z.—E; (.van 's HeerenbergEmmerik) werd op 4 Juli 1903 geopend. J

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 23