40 11. De Gymnastiekschool aan het Broederenkerkplein. 12. De lokalen voor de Rijksnormaallessen boven de school in de Waterstraat. 13. De Hoogere Burgerschool en de Burgeravondschool, met portierswoning in de Waterstraat. 14. Het Gymnasium en de daarbij behoorende clavi gerswoning. Wegens plaatsgebrek op de Bewaarschool in de lloven werd een plan van vergrooting opgemaakt, bij de vaststelling der Gemeentebegrooting voor den dienst '9°4 goedgekeurd en tot uitbreiding der school be sloten (waarvan bereids de aanbesteding op 11 Maart 1904 heeft plaats gehad.) Verschillende besprekingen hadden plaats omtrent de vergrooting van school ten einde het getal leerlingen tot boven de 600 te kunnen uitbreiden, waarvoor een schetsplan werd ingedienddoch de daartoe noodige toestemming van H.M. de Koningin werd niet verkregen. Ook voor school D in de Waterstraat werd ver meerdering van lokalen noodzakelijk geacht. Bij wijze van proef werden de beide bovenlokalen in gebruik gesteld, nadat de noodige uitbreiding van het, getal privaten was geschied. Voor verdere uitbreiding wer den plannen gereed gemaakt, doch wegens onzekerheid omtrent de blijvende toeneming voorloopig aangehou den. Eene nadere beslissing zal spoedig aan Uw oor deel worden onderworpen. De verschillende gebouwen werden met zorg onder houden en de noodige onderhoudswerken in eigen beheer verricht. Aan de scholen B/C en D geschiedde eenig verf- 41 werk in de gebouwen, van de scholen A en I werden de banken bijgeverfdterwijl in de scholen A en E eenige vloeren werden vernieuwd. In de H. B. School werd de docentenkamer tot leer- lokaal ingericht en in eenige klassen werden de oude schoolbanken door nieuwe vervangen. Wegens vrij kostbaar onderhoud en verschillende klachten over onvoldoende verwarming der sedert jaren in gebruik zijnde kachels, moesten verschillende daarvan gewijzigd en sommige worden vernieuwd. In het Gymnasium vorderden enkele schoolmeubelen belangrijke herstelling. De kosten aan een en ander besteed, met inbegrip van die tot verwarming en schoonhouden, hebben be dragen 11694,80. Onderhoud Pompen. Het onderhoud geschiedde in eigen beheer. Van enkele pompen moesten de trekbuizen worden opge graven en gedeeltelijk vernieuwd. De tot voorziening in drinkwater bij de Noorderhaven gedane proefboring leidde tot geen gunstig resultaat. De kosten hebben bedragen 264,60. Straten, Pleinen en Riolen. De rails van den tramweg ZutplienWarnsveld wer den opgenomen en vervangen door een trambaan van zwaardere constructie ten behoeve van de Stoomtram „de Graafschap" (tusschen Zutphen, Warnsveld, Vorden en Hengelo (G.)

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 22