3° De kosten van het inrichten van het gebouw werden reeds verantwoord op den vorigen dienst. Gemeentegronden en Landerijen. Op het Hoornwerk werden vijf perceelen bouwgrond langs de Zuiderhaven ten verkoop aangeboden, waarvan werd verkocht aan de firma Schultz Co., één perceel groot 430.M2. ad 4,05 per M2. voor een hout pakhuis en één perceel groot 349.M2. voor 4,21 per M2. aan Scholten. Beide perceelen zijn thans bebouwd. De in het vorige jaar aan de firma Garvelink ver kochte terreinen aan den Coehoornsingel, werden be bouwd met vier woonhuizen. Het perceel aan de Noorderhaven, verkocht aan de firma Reesink, werd bebouwd met een groot ijzermagazijn. Enkele gedeelten van het nieuw opgehoogde terrein langs den Houtwal werden tijdelijk verhuurd aan de firma A. J. Uiterwijk Zn., van Bruggen en H. L. Hamer tot 31 December 1904. Het eerstgenoemde werd ingericht tot lossing van zand en materialen, bestemd voor den bouw der straf gevangenis en tijdelijk aangesloten aan de Zutphen-- Emmeriksche tram, die door een hulplijn dit terrein in verbinding bracht met het terrein der gevangenis. Aan het Bestuur der David Evckinkstichting werd een streepel grond afgestaan bezuiden den Warnsveld- schen weg. 31 Bij Raadsbesluit van 5 October 1903 werd de huur van de bleek aan den Deventerweg opgezegd en aan genomen het voorstel om over die bleek een rijweg aan te leggen en de achter liggende gronden als bouw terrein te verkoopen. Evenals in vorige jaren werd de locomobile met centrifugaalpomp tijdelijk opgesteld tot bemaling der Lage Waarden. Gedurende 38 dagen moest de machine tot drooghouding daarvan in werking worden gesteld. Door de vernieuwing der voedingpomp en het aan brengen van een nieuwen injecteur aan de locomobile, werd eene meer geregelde werking verkregen, terwijl de vulling der pomp en de bediening nu door één machinedrijver kon geschieden. De toestand der Gemeente landerijen in 1903 kan over het algemeen gunstig genoemd wordenhoewel de lage gedeelten der Uiterwaarden, en vooral ook de lage weilanden langs den ouden IJssel, nog al te lijden hadden van de hooge waterstanden in April en Mei, waardoor zij voor een gedeelte overstroomd werden. De schade was echter niet zoo groot als het vorige jaar, en hoewel het voorjaar koud was, zoodat het gras langzaam en laat aangroeide, was de opbrengst toch boven verwachting, en hooger dan het vorige jaar, terwijl ook de qualiteit van het gras beter was dan in 1902. In het vorige jaar waren vele pachters van lage weiden genoodzaakt het veedat reeds in de weiden liep, wegens hoog water binnen te halen, doch dit jaar waren er maar enkele pachters, die, omdat de weiden nog te nat waren, niet op tijd konden inscharen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 17