2. De woning aan het Oude Wand, verhuurd voor 35°>'sjaars. 3. Het gebouw voor woning en koffiehuis en de beide stallen bij de Veemarkt, verhuurd voor 1 ico, 'sjaars. 4. De woning, stallen en schuur op het erve „den Brink," verpacht voor 255,'sjaars. 5. De bad- en zweminrichting bovenstrooms op de rivier de IJssel. 6. De badinrichting benedenstrooms. 7. De bad- en zweminrichting in de gracht langs den Graaf Otto-Singel. 8. De kelder onder de Latijnsche School, verhuurd voor 84,'sjaars 9. Twee pakhuizen aan de IJsselkade, samen ver huurd voor 100,'sjaars. 10. De voormalige werkschool in den Geweldigershoek. 11. Het lokaal achter de militiezaal aan het Kerkhof, uitkomende in de Raadhuissteeg. 12. Het gebouw aan het Kerkhof, verhuurd aan het Rijk ten behoeve van den Raad van Beroep voor de Ongevallenwet, voor 400,per jaar. De verschillende gebouwen en inrichtingen werden naar behooren onderhouden en verkeeren in voldoenden toestand. Het onderhoud geschiedde in eigen beheer door de in vasten dienst zijnde werklieden der Gemeente. De zwem- en badinrichtingen op den IJssel onder gingen belangrijke herstellingen. De toegang naar de zwem- en badinrichting boven strooms werd in verband met den nieuwen toegang 29 naar het Hoornwerk over den dam in de Zuiderhaven zeer verbeterd, door het maken van een nieuw pad over den vroegeren vestingmuur langs den IJsselde veerdienst tusschen de IJsselkade en het bad, ten be hoeve der badbezoekers, kon tengevolge van dien ver korten weg worden opgeheven. Langs de inrichting werd eene nieuwe schutting tot betere afsluiting geplaatst. In plaats van in de Vischpoorthaven werden de drijvende bad- en zweminrichtingen gedurende den winter voor het eerst in de Zuiderhaven opgeborgen, welke proef aanvankelijk zeer goed voldoet. Van de zwem- en badinrichting aan den Graaf Otto- Singel eischten de afsluitingen, door storm zeer be schadigd, belangrijke herstelling en vernieuwing. Aangezien meermalen klachten waren ingekomen over den onreinen toestand van het water, veroorzaakt door het roeren van den modderigen bodem bij druk bezoek, voornamelijk bij het gebruik door militairen, werd bij de behandeling der Gemeente-bcgrooting een plan inge zonden en goedgekeurd, om afdoende verbetering te brengen. Bij het stellen van dit verslag is daarmede bereids een begin gemaakt, door de afdamming en droogmaking van de bassins en het maken van nieuwe duikers. De onderhoudskosten aan de verschillende gebouwen en inrichtingen besteed, hebben bedragen 2298,57^. De in het vorige verslag vermelde werken tot het in orde brengen van het gebonw voor den Raad van Be roep voor de Ongevallenwet 1901 kwamen op den bestemden tijd gereed. 28

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 16