Bijlage M. 34 De zandfilterlagen werden op de noodige dikte ge bracht, nadat de bovenste laag verwijderd was, ook werd eenig grind vernieuwd. De filters waren bij af wisseling in gebruik. Putten tot meerderen watertoevoer werden niet ge maakt, alleen zijn een paar proefboringen verricht. Bij vermeerderd verbruik zullen meer putten ge maakt moeten worden. De in gebruik zijnde pijpwel voor ketelvoeding en condensatie geeft ruim voldoende voor ééne machine om beide machines tegelijk werkende te kunnen be dienen, is het noodig een gewone pijpwel er bij te maken, waardoor met geringe kosten afdoende ver betering is te brengen. In 't a.s. voorjaar zal daarin voorzien worden. Terrein. Het terrein werd gewoon in orde gehouden. Met het ophoogen van laag gelegen gedeelten bij de woning gaat men geleidelijk voort. ITet grasgewas werd ten bate der Gemeente verkocht. DrogenapstorenReservoir. De toren met reservoir en toebehooren verkeerden in goeden staat. Het leiendak van den toren behoeft eenige reparatie. Bij aanhoudende vorst werd de toren verwarmd. De waterstandaanwijzer blijft voortdurend veel toe zicht en onderhoud vorderen. Op 't kantoor werd de batterij geheel vernieuwd, waarna de werking regel matiger werd. Bijlage M. 35 Buizennet, Brandkranen, Afsluiters enz De 2<le hoofdleiding wijd SEd werd gelegd, gaande over het Hooge West, door het weiland tot Lunette- straat en verder langs Buitensingel en Warnsveldschen weg; in aansluiting met de bestaande leidingen in de Vijfmorgenstraat, Wambuisstraat en Emmerikschen weg aan de eene zijde en aan de andere zijde na het leggen van een zinker door de Berkel bij de Larebrug, met de buisleiding aan het einde der Laarstraat. In de Lunettestraat en Buitensingel tot Emmerikschen weg werd de 3" leiding weggenomen en de bestaande aansluitingen en brandkranen op de nieuwe 8" leiding overgebracht. In de leiding van den Warnsveldschen weg werd een 4" T met afsluiter gelegd voor eventueele aansluiting van eene buis voor de in aanbouw zijnde woningen. Aan het einde der leiding bij de brug a/d Laarstraat werd een 3" spuikraan in de Berkel gemaakt. Er werden geplaatst in de bestaande leiding a/d Emmerikschen weg 2 afsluiters 8" en in de nieuwe leiding 6 afsluiters 8," 3 brandkranen en 3 7" voor latere plaatsing van brandkranen. De lengte der nieuwe leiding bedraagt 2150 Meter, en werd in eigen beheer gelegd, behalve de zinker door de Berkeldat door den Heer GEORGE WlLSON te 's Hage is verricht. De aansluiting a/h Pompstation met hulp- en ver- bingstukken is geschied, zonder eenige stoornis in de waterlevering. De 3" leiding aan den Marschweg werd doorgetrok-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 147