Bijlage M. io van Gasmeters enz., werd belast met het installeeren van de exhausterkamer en het lokaal voor de natte zuivering en het leveren van één exhauster, één teer- afscheider Syst. Pelouze en Audouin, een Kirchamwasher en twee waterkoelers voor de som van 22015. I. Gebouwen. Met het oog op de verplaatsing der fabriek hadden aan de gebouwen slechts de hoog noodige reparaties plaats. Het bovenhuis 23^ bleef bewoond door den heer Bonté. Van het benedenhuis 23 werden de voorste vertrekken afgestaan aan de Gemeente, welke werden ingericht voor magazijnen voor de Schutterij, de rost diende de fabriek voor bergplaats evenals het boven huis 25 a. Het bovenhuis 24a werd verhuurd aan den heer van Beest. Het huis aan de Waterstraat werd eerst verhuurd aan den heer Wöhrmann en Mevr. van Dijk van 't Velde en daarna alleen aan den heer Wöhrmann. II. Gashouders. In de bergruimte kwam verandering na het in ge bruik nemen van den gashouder op de Marsch, die 3700 M3 bevatten kan. Zij bedroeg dus 9000 M3 of 81,5% van het grootste verbruik. Ook dit jaar kwamen weer herhaaldelijk naphtaline verstoppingen voor in de in- en uitlaten der gashouders, zonder evenwel storingen te veroorzaken. Bijlage M. III. Ovens en andere toestellen. In het aantal ovens kwam geen verandering. Deze bestonden uit 4 generatorovens met 36 retorten, en 6 roosterovens 42 10 ovens met 78 retorten. 1 retort van generatoroven No. 3 en 1 van No. 4 waren achterin echter zoo stuk, dat ze half afgesloten moesten wordenen het aantal retorten van de generatoren dus feitelijk slechts 35 bedraagt. Het grootste aantal retorten was in werking in De cember en wel 63 stuks van 4 generatorovens en 4 rooster-ovens het kleinste aantal in de zomermaanden bedroeg 26 stuks van 3 generatorovens. I11 de zomer maanden werden alle ovens goed nagezien, en voor zoover noodig gerepareerd. Door het vervuilen van de vulling van den kircham washer functioneerde deze niet zooals het behoorde uit de verschillende vakken werd de vulling uitgenomen, schoongemaakt en weer ingezet. Gedurende den tijd noodig voor het uitnemen en weer inzetten der vulling werd buiten den kircham om gewerkt. De andere toestellen werkten alle zonder stoornis. IV. Buizenleiding. Met de verbetering van het buizennet, waarmee het vorig jaar niet gereed was gekomen, werd voort gegaan. 11

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 135