Bijlage L. De geneeskundige armverzorging berust hier ter stede bij 2 stads geneesheeren en I stads heel- en vroedmeester. Gelegenheid bestaat tot kostelooze opname in het O. en N. Gasthuis (Ziekenhuis.) HOOFDSTUK IX. Drinkwatervoorziening. Meer en meer wordt voor drinkwater gebruikt het water der waterleiding. In hoeverre daarop geregeld toezicht wordt gehouden en het water wordt onderzocht, is aan de Commissie niet be kend; geregeld onderzoek van gemeentewege heelt niet plaats. In 1903 is het water van de waterleiding door leden der Commissie twee maal onderzocht. De analyse vindt men in Bijlage II. H O O F D S T U K X. Levens- en Genolmiddelen. Gebruiksartikelen. Bij het advies van de Algemeene Politieverordening is door de Gezondheidscommissie er op gewezen, dat geheel ontbraken eenige voorschriften op dit punt. Door 15. en W. is toezegging gedaan eene speciale Ver ordening hierover voor te stellen. H O O F D S T U K X I. Uitvoering en handhaving van Wetten en Verordeningen. De Verordeningen die de hygiëne betreffen zijn: Bijlage L. i°. Algemeene Politieverordening, vastgesteld 7 April 1884 (Gemeenteblad No. 36.) 2°. Verordening op de huizen vin ontucht 3°. Verordening op de keuring van vee en vleesch, 4«. Verordening voor de Commissie van de gemeente reiniging. 5U. Verordening op de Gemeente gas- en waterleiding. I11 de vergadering gehouden 28 Mei I9°3 's eene sPe~ ciale Commissie benoemd tot samenstelling van een advies op het ontwerp Algemeene Politieverordening door B. en W. ingezonden. Het advies door de Commissie samengesteld, is in de vergadering van 30 Juli behandeld en na te zijn gewijzigd en aangevuld vastgesteld. HOOFDSTUK XII. Onderwerpen niet vallende onder een der vorige hoofdstukken. Zoodanige onderwerpen zijn niet behandeld. Behandeld en vastgesteld in de openbare vergadering der Gezond heidscommissie voor de Gemeente Z.itphen den 25 Februari 1904. G. L. TJEENK WILLINK, Voorzitter. Mr. G. M. VAN VOORTHUIJSEN Secretaris. 10 1 i

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 128