Bijlage L. 6 De toestand in de Melatensteeg zal onder de aandacht van B. en W. worden gebracht. Eveneens wordt besloten aan B. en YV. een schrijven te richten over het vervoer der tonnenwagens en over het desin- fecteeren der tonnen. 9e vergadering, gehouden 26 November 1903, 's avonds uur. Aanwezig 8 leden en de Secretaris. Klacht over last veroorzaakt door een riool in de Barlheze; wordt in commissie gegeven. Uitvoerig wordt gesproken over het desinfecteeren van woningen na besmettelijke ziekte. io<= vergadering, gehouden 24 December, 's avonds 7I uur. Aanwezig 5 leden en de Secretaris. B. en VV. doen medcdeeling van de onderhandelingen omtrent de verbetering te brengen in den toestand in de Melatensteeg. Rapport wordt uitgebracht over de klacht omtrent last veroorzaakt door een riool in een pand aan de Barlheze. Het daarin door de Commissie verrichtte, wordt goedgekeurd. Ingekomen van B. en VV. een ontwerp Woningverordening, om advies. Gesteld in handen eener Commissie. I-I OOFDSTUK II. Algemeene beschouwingen. In dit hoofdstuk moet worden gegeven een overzicht van den algemeenen toestand der volksgezondheid binnen het ambtsgebied en van de factoren, die op dien toestand een bijzonderen invloed hebben gehad. Ier beschikking van de Commissie is slechts eene opgave van het aantal besmettelijke ziekten, welke sedert 1 Juli Bijlage L. 7 f903 bij het gemeentebestuur zijn aangegeven. Eene conclusie kan hieruit niet worden getrokken. HOOFDSTUK III. Toestand van water, bodem en lucht en hetgeen tot ver betering daarvan is verricht. a. waterloopen, slooten, enz. Door de gunstige ligging van Zutphen aan den IJssel en de Berkelis over het geheel de toestand der waterloopen en slooten voldoende; slechts met de sloot loopende langs de bleek van Reinders heeft de Commissie zich beziggehouden. Het rapport daarover in de vergadering van 28 Mei uit gebracht, toonde aan, dat de vervuiling dezer sloot gedeelte lijk moet worden toegeschreven aan onvoldoende doorspoeling en gedeeltelijk te wijten is aan de omliggende bewoners, die er afval en vuil inwerpen. Op verzoek van de Commissie zal aan de doorspoeling meer zorg worden besteed. Een plan om de bleek van Rein ders als bouwterrein uit te gevenis door den Raad aange nomen waarbij de sloot zal worden gedempt. b. verzameling en afvoer van vuil (mestvaalten, goten, enz.) Vooral het houden van varkens geeft veel aanleiding tot klachten, terwijl het hebben van mestvaalten, zonder eene daarvoor speciaal gemaakte put veelvuldig aanleiding geeft tot bodemverontreiniging. Bij haar advies over de algemeene politieverordening heeft de Gezondheidscommissie getracht op beide punten eene re geling te verkrijgenwaardoor het aan de Commissie moge lijk zou zijn meer contróle over het houden van varkens uit te oefenen en waarbij verboden zou worden mestverzamelin-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 126