Bijlage L. 4 In commissie gegeven een klacht omtrent de sloot achter REINDERS en de bleek van REINDERS. De inspecteur brengt ter sprake toezicht op melkverkoop en het toezicht op de scholen 4e vergadering, gehouden 28 Mei 1903, 's avonds uur. Aanwezig 8 leden, de inspecteur Dr. G. ROMIJN en de secretaris. De begrooting voor 1904, sluitende met een bedrag van 990,wordt vastgesteld. De heer C. L. VAN BALEN wordt benoemd als afge vaardigde naar het hygiënisch congres te Breda. Omtrent den toestand van de sloot en de bleek bij REIN DERS wordt verslag uitgebracht Door doorspoeling is reeds eenige verbetering aangebracht. Daar in den Gemeenteraad voorstellen omtrent de bleek aanhangig zijn, wordt besloten de resultaten daarvan af te wachten. Behandeld wordt een klacht over stank, veroorzaakt door een zinkput aan den Buitensingel. Verbetering is aangebracht door aansluiting op het stadsriool. Een van B. en W. ingekomen ontwerp Politie-verorde- ning wordt in handen gesteld eener commissie. 5° vergadering, gehouden den 25 Juni 1903, 's avonds y\ uur. Aanwezig 6 leden en de Secretaris. Eenige door den Commissaris der Koningin voorgestelde wijzigingen in het Reglement van Orde worden goedgekeurd. Op den hygicnischen toestand in de Polsbroek, hoek Lievenheersteeg, wordt gewezen en een voorstel om B. en W. daarop opmerkzaam te makenaangenomen. De heer C. L. VAN BALEN brengt uitvoerig rapport uit over de door hem bijgewoonde vergadering van het Hygië nisch Congres te Breda, Bijlage L. S 6C vergadering, gehouden den 30 Juli 1903, 's avonds 7J uur. Aanwezig 6 leden en de Secretaris. Advies in zake de Algemeene Politie-verordening, vastge steld. Besprekingen worden gehouden over een Woningonderzoek. Eene Commissie wordt benoemd tot samenstellen van een vragenlijst bij eventueele woningonderzoek. 7° vergadering, gehouden 24 September 1903, 's avonds 7i uur. Aanwezig 6 leden en de Secretaris. Behandeling van eene mondelinge klacht over mestlading in het Ravenstraatje. Behandeling van klacht over eene mestverzameling in den Reinmakershoek. De Commissie, belast met samenstelling van een vragen lijst voor woningonderzoek, legt een model over en geeft aan eene wijze van werken, bij een te houden onderzoek. 8e vergadering, gehouden 29 October 1903, 's avonds 7^ uur. Naar aanleiding van een schrijven van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken, omtrent een onderzoek naar het voor komen en den omvang der Adenoïde vegetatie in de neus- keelholte en verzoek 0111 onderwijzers en hoofden van scholen daarbij behulpzaam te zijn, wordt besloten daaraan te vol doen en speciaal daarmee eenige leden der Commissie belast. Wegens het voorkomen van Vlekziekte onder de varkens en daaruit voorspruitend gevaar om vleesch van een aan vlekziekte gestorven dier te gebruiken, wordt besloten bij B. en W. aan te dringen op het samenstellen van eene regeling der Vee- en vlceschkeuring. Behandeld wordt een klacht over het houden van var kens en een klacht over een onhoudbaren toestand in de Melatensteeg.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 125