Bijlage K. Bijlage K. 2 i 84. Knipsel, vervaardigd door B. Koopmars, in 1830. Geschenk van den heer F. A. Koopmans, te Zutphen. 8j. Twee servetten, in ieder van welke eene symbolische voorstelling is geweven op den vrede van 1713 tnsschen Frankrijk en Spanje. Elke voorstelling komt twee maal op ieder doek voor even als de woor den Pax Laetaro Gallia et Hispania, sic lilia Sparguntur. In bruikleen van Mcj. G. W. H. van Doorninck, te Zutphen. 86. Gezicht op do voormalige .Laarbinnenpoort met een gedeelte van de Laarstraat; waterverftcokening uit bet begin der 19de eeuw, in lijst en achter glas. In bruikleen van de familie G. J. Lijsen, te Zutphen. 87. Twee ijzeren gewichten, op het eene staat 2, Z. Pf., op hot andere 3, Z. Pf. Geschenk van den heer J. W. Wullink, (Kolenstraat) te Zutphen. 88. Photographie, voorstellende de Russische drosehke, waarmede door de Officieren der d.d. schutterij is deelgenomen aan den optocht, gehouden te Zutphen ter gelegenheid van de viering van den 75e verjaardag van Z. M. Koning Willem III op 19 Febr. 1887. In bruikleen van den heer H. Evckink Jr., te Zutphen. 89. Doos, waarin gewichten en een schaaltje voor hot wegen van gou den munten, 18de eeuw. Vervaardigd door Johannes Lindeman te Am sterdam. Geschonk van den heer B. A. Hissink, te Zutphen. 90. IJzeren groen geverfde geldkist, hoog 35, breed 69 centimeter. Aangekocht. 91. Geschenk van den heer J. Taminoau, te Zutphen: le. Een beschilderd houten beeld, hoog 71 c.M., voorstellende een moriaan on gediend hebbende als uithangtecken van het huis van genoemden heer, K. Hofstraat 16. Geschonden aan hot hoofd en het voetstuk. 2e. Gedrukte proclamatie van Koning Willem III dato 10 October 1860. (De proclamatie is door ons in lijst en achter glas gezet.) 92. Ten geschenke van mr. J. L. A. Stolkte Zutphen. 1c. Carte Civique on extrait du Regislro Civique de 1' arrondissement Zutphen enz., 1'au 1814. 2e. Metalen kruis. 3e. Tweo oudcrwetschc horlogesleutelljes. 23 4e. Gedenkpenning van Waterloo. 5e. Vier munten. 6e. TJituoodiging tot deelneming in de geldleening-Vuu Hall 1844. 7e. Amhemsehe Courant van 26 Maart 1848. 8e. Schuttersliedopgedragen door de tamboers der d.d. Schutterij te Harderwijk 1 Januari 1831. 9e. Indoelingsstaat der mobiele schutterij van Gelderland. (Zakboekje van den len Luitenant Stolk 1832.) 10e. Twee kuoopen van een schuttersuniform in 1831. In bruikleen van den heer Mr. J. L. A. Stolk: le. Twee koperen antieke horlogekettingen. 2o. Plaatje met vier haarwerken onder glas. 3e. Rhijulandsche Courant van 29 Augustus 1797. 4e. Haarlemsche Courant van 1839. 5e. Oude kaart (op linnen) van Gelderland en het quartier van Roer mond, Utrecht enz. /e. Koopcedule van een huis op de Zaadmarkt te Zutphen van 21 Juni 1796 (op perkament met zegel in was.) 93. In bruikleen van den heer J. B. Witte geweermaker te Zutphen. Papierknipsels, vastgehecht achter twee in lijst gevatte glazen. 94. In bruikleen van den lieer J. Aaftink, te Holten (Ov.) Eene gesneden houten tabakspijp. (Is inmiddels op verzoek van den eigenaar aan hem terug gezonden.) 95. In bruikleen van den heer G. J. Douwes, te Zutphen. le. Zes bronzen hutspotten. 2e. Eene Gouden Geldersclie munt. 3e. Gouden Romeinsche munt van keizer Valcus, (5de eeuw.) Gevonden bij de Oostveensche brug achter Rikkert, den horlogemaker. 97. In bruikleen van den heer H. W. van der Worp, te Zutphen. Een Friesche keukenklok, 18de eeuw, geschonden. Het gewicht en do slinger ontbreken e.r aan. 97. In bruikleen van den heer VV. Brokke, schilder te Wiclimond. Eene oude Geldersclie keukenklok (model Ruempol-klok.j 98. In bruikleen van den lieer F. Lameris, paardenarts le klasse te Zutphen. Drie hoefijzers, zoogenaamde tournooiijzers uit de middeleeuwen, gevonden bij het kasteel Doornwertli, bij Arnhem. 99. IJzeren haardplaat, hoog 72, brood 75 centimeter, voorstellondo een

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 122