Bijlage K. Bijlage K. 20 66. Twee haardsteenen, 16de eeuw, op eeu ervan is een dubbele ade laar met- devies van Karei V. plus oultre, op deu anderen staan drie figuren, de middelste geschonden, de beide anderen in eeu knielende houding. Afkomstig uit een huis op de Nieuwstad no. 59, thans bewoond door den heer J. Ph. Muijderman. Geschenk van den heer J. Ph. Muijderman te Zutphcn. 67. Bureaukastje van notenhout, met inlegwerk (18de eeuw.) In bruikleen van den heer A. Mentz te Zutphen. 68. Vrijmetselaarsdolk met scheede, om hem te kunnen dragen, het gevest is ingelegd met parelmoer. In bruikleen vau deu heer Mr. M. Hora Colthoir te Zutphen. 69. Twee groote trommels, twee trompetten en een schelleboom, de trommels zijn uit het begiu der 19de eeuw. De instrumenten zijn in gebruik geweest bij de Schutterij. Photographie, voorstellende liet korps Officicreu der d.d. Schutterij te Zutphen in 1865. Geschenk van den heer C. C. Brünings te Zutphen. 70. Geelkoperen merkstuk eencr te Zutphen vervaardigde brandspuit, gejaarmerkt 1732 eu boven iu voorzien van de initialen B. II. (aaneen.) Geschenk van den lieer S. L. Roodschild te Zutphen 71. In een ovaal lijstje: het O.ize Vader, zeer kleiu geschreven door Snabillc te Amsterdam in 1808. In bruikleen van den heer Q. B. Willemseu te Zutphen. 72. Photographie eener teekening m liet Nationale Museum te Stockholm, voorstellende het ijzeren lick en het koepeltje v/li Gebr. Bakkers Wees huis aan het 's Gravenhof te Zutphen. Geschenk van den heer Mr. Th. Evekink te Grocn'o. 73. Zilveren medaille op het 50 jarig bestaan der Maatschappij tot Nut van het Algemeen in 1834 Geschenk van den lieer C. W. Hissink te Zutphen. 74. Zoogenaamde gemberpot, Delfsch (geschonden) In bruikleen van den heer S. L. Roodschild te Zutphen. 75. Kast van wagenschot, zoogenaamde kussenkast met fries, 17de eeuw. Aangekocht. 76. Aangekocht het volgende koperwerk le. Lampje (bakjesvorm.) 2e. Blakers. 21 3e. Bcddepan. 4e. Koflljkan. 5e. Keukenlampje. (Zoogenaamde snotneus.) 77. Nabootsing in hout van liet wijnhuis met diens toren, vervaardigd door deu heer G. J. Mast Gzn. te Zutphen. In bruikleen van deu heer G. J. Mast Gzn. te Zutphen. 78. De IJssclbrug te Zutphen bij hoog water L. E. Tack del, lith. van Einrik eu Binger. 2. De IJsselbrug te Zutphen in 1861, L. F. Tack del, litli. van Emrik en Binger. Geschenk van den heer W. J. Scliillemans te Zutphen. 79. Sleutel van een ijzeren geldkist lang 16.5 Centimeter. Geschenk van den heer J. W. Wullink, mr. smid, Kolenstraat te Zutphen. 80. Zilveren doosje, op het eene deksel is gedreven de bouw eener kerk, op het andere het afscheid van eeu persoon die per schip zal ver trekken, boven de eerste voorstelling liet alziende oog en het opschrift Gott fordere das werek unsrer bande; boren de tweede de Hollandsche leeuw tussclien twee horens van overvloed, en het opschrift Holland ein Ort bereit vou Gott. In het doosje bevinden zich verschillende gekleurde plaatjes, voorstellende bijbelsche geschiedenissen, enz. 18de eeuw. In bruikleen van mcj. C. Necb te Warnsveld. 81. le. De Drogcnapstoren te Zutphen, 1819, waterverfteekening van J. Hissink. 2e. De ruïne over de Berkel te Zutphen, 1819, waterverfteekening van J. Hissink. (J. Hissink, geboren te Zutphen 4 Juli 1799, overleden aldaar 1 Juni 1842.) Beide teekeningen, in lijst eu achter glas, zijn een geschenk der familie J. Hissink te Zutphen ('s Gravenhof.) 82. Twee bouwkundige teekeningen der voormalige Nieuwstadspoort binnen en buiten aanzicht. Schaal 1 it 6. Extra ordinaire Arnhemsche Courant van Dinsdag den 27 Juni 1815. In bruikleen van den heer K. Nuesell, te Zutphen. 83. Plattegrond van Zutphen, 18de eeuw, gedrukt te Amsterdam bij Cövcns en Mortier. Geschenk van den heer mr. J. D. C. baron van Heeekeren van Keil, buitengewoon gezaut on gevolmachtigd minister van Zweden en Noorwegen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 121