Bijlage K. Bijlage K. 19 18 3e. Gelicht op de Kerk te Brummen 17 Juli 1798. 4e. buiten de Nieuwstadspoort ongeveer 1800. de Haven to Zutphen Juni 1798. Geschenk van den heer J. P. Bevelman, to Zutphen. 54. Mahoniehouten standerd voor lange Goudsehe pijpen. Geschenk vau den heer C. Schillemans, to Zutphen. 55. Overgebracht van den Stadstimmerwinkol naar het museum: Vier windvanen, afkomstig van de voormalige Stadspoorten. Vijf oude straatlantaarns (olieverlichting). Twee grooto marmeren consoles, afkomstig uit Steen, waarin hot wapen van Zutphen is uitgehouwen (Geschilderd) N.B. Deze steeu hoog 117 breed 85,5 centimeters, hoeft gezeten boven den ingang (Stadszijde) van de Nieuwstadsbinncnpoort. 56. Zilveren gedenkpenning ter golegenhoid van het huwelijk van Koningin Wilhelmina. Zilveren penning, voorstellende H. M. Koningin Wilhelmina op 12 jarigen leeftijd. Zilveren insigne, gedragen ter gelegenheid van don 300-jarigon ge denkdag van de inneming van Briello. Zilveren insigne, voorstellende een watergeus, gedragen ter gelegenheid van den 300-jarigen godenkdag der inneming van don Briel. Zilveren insigne, gedragou bij gelegenheid van het 25-jarig regeerings- jubiloum van Z. M. Koning Willem III. Bubbeltje van Holland, anno 1788. Geschenken van don heer L. F. Westerbeek van Eerlen, te Zutphen. 57. Portret (buste) van den Oud-burgemeester Jlir. H. A. D. Coenen, pastelteokoniugvervaardigd en ten geschenk gegeven door Anna Maria Röntgen, cchtgeuooto van don heer J. W. van Loj. 58. Zilveren insigne van de werkende leden vau Polyhymnia. Geschenk van den lieer L. J. Spier, te Zutphen. 59. Rijksdaulder van Kampen, 1597 (Verkade, pl. 160 fig. I.) Geschenk van den hoer H. W. Hassclo, te Zutphen. 60. Afdrukken in was der Zegols van lo. Gelderland na de reductie 2o. Zutphen vergel. Catalogus no. 138. 3o. Goeseu van den Gruijlhuizcn1437. 4e. Wijnand Ridder, 1436. 5c. Claes van den Hoeven, 1430. 6e. Henricus do Jamerloc, 1351. Geschenken van don hoer J. C. van Kempen, to Zutphen. 61. Prent door M. Sollictt, naar Reitz, voorstellende: Forming der Hollandscho Lienic en het afkomende der Engclschcn voor het gevecht op Doggersbank enz.; in lijst en achter glas. 2o. Een scheepje. In bruikleen van den heer H. Goosens te Zutphen. 62. Zilveren insigne, gedragen door de leden der voormalige Volks- loeskamer te Zutphen. Geschenk van den heer J. W. van Loo te Zutphen. 63. In kurk de ruïne op het Valkhof te Nijmegen, overblijfsel eener kapel in Romnanschen stijl, waarschijnlijk door Keizer Frederik Bar- barossa in de twaalfde eeuw gebouwd. In kurk de voorgevel van het huis te Brouwershaven, waarin Jacob Cats den 10 November 1547 werd geboren. In kurk de obelisk in het Baarnsche boseh te Soestdijk, eene herinnering aan den slag bij Quatre-Bras op 16 Juni 1815. Wit papieren knipsel, voorstellende een landschap met boerenwoning- Kaart der Koninklijke en grootc wegen of Heerbanen, alsmede Gemeente- of Correspondentie wegen, in de Hoofdschoutambteu Doetinchem, Lochcm, Boreulo, Breedevoort, Doesburg en Zevenaar. Provincie Gelderland naar ceno Nederlandsche Schaal verkleind, overgebracht door J. Willcmscu (steendruk van D. K. Muller en Comp. te Arnhem.) Zutpbensche Almanak van 1813. Zutphensehe Almanak van 1857. 1 n bruikleen gegeven door de dames J. A. A. en G. Willemscn te Zutphen. (N.B. Be kurken^ voorwerpen, het papieren knipsel en de kaart zijn vervaardigd door Jan Willeiusc) arrondissementsijker te Zutphen, geboren te Amsterdam 7 Januari 1782, overleden te Zutphen 15 Juni 1858. 64. Historie der wereld door J. F. Martinet etc., uitgeschreven door C. J. Haringman. Handschrift gebonden in kalfslederen band met koperen klampen. Geschenk van den heer W. J. Drooglever Fortuin, notaris te Rotterdam. 65. Hoog wijnglas, in welks bovenrand de wapens der zeven proviucicön geslepen zijn. De bovenrand en de vont zijn stuk. Gcselieuk van den heer N. F. Dekker, (K. Hofstraat) to Zutphen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 120