Bijlage K. Bijlage K. 14 16. Spinnewiel. In bruikleen van den heer A. Meinster te Zutphen. (N.B. Dit spinnewiel ia aan den heer Mcinater op diens verzoek teruggeven.) 17. Zes marmeron Romeinscho busten. In bruikleen van hoeren regenten van het gebr. Bakkers Weeshuis te Zutphen. IS. Gouden horloge uit het midden der 17de eeuw, met fraai gedreven kast, waarop de voorstelling eener heidensche offerande. In bruikleen van den heer Mr. E. P. M. Ilanlo te Zutphen. 19. Tinnen bierkan met opschrift uit 1707. In bruikleon van den hoer J. L. Siemens te Zutphen. 20. Reflexions sur la Misérieordo de Dieu, dou Haag 1681 (fraai bandje In bruikleen van don heer Mr. E. F. M. Ilanlo te Zutphen. 21. Typen van het Nederlandsche leger anno 1831; waterverfteekoniugen naar eeno serie gedrukte plaatjes. Groote hoornen tabakspijp. Photographic van do oude schipbrug over den IJssel. In bruikleen van Mevr. de Wed. van Douwe, geb. Hamer. 22. Twee bordjes van Engelseh aardewerk (begin 19de oeuw) met pri mitieve afbeeldingen van rijwielen. In bruikleen van don heer S. Nijburg te Zutphen. 23. Casper Philips Jaoobsen en Jacobus IlouthuizonDe vijf Colom- orden met dor Zeiver Deuren en PoortenWeleer door wijlen Sijmon Bosboom uit don beroemden Vonetiaauseho bouwmeester Vincent Seamozzi in minuten overgebracht, Amsterdam 1784. Geschenk van den lieer G. J. Mast Gzn., te Zutphen. 24. Schildpadden snuifdoos, met zilver gemonteerd, 18de eouw. In bruikleen van den lieer G. J. Mast Gzn., te Zutphen. 25. Zilveren kommetje, jour bewerkt, imitatie van een !8de oouwsch model. In bruikleen van den heer J. Rutgers Jzn. te Zutphen. 26. Ovaalvormige, geelkoporen tabaksdoos, laatst der 18de eouw. In bruikleon van den lieer mr. Th. Evokink, te Grooulo. 27. Verzameling koperen duiten uit het laatst der 18de eouw. Geschenk van wijlen den heer Th. II. Verhoeven te Zutphen. 15 28. Bisschoppelijke munt van zilverzonder jaartal. In bruikleen vim den heer B. Scholten, Graaf-Ottosingel te Zutphen. 29. Versteend schelpje gevonden te Arnhem. Geschenk van der. heer P. Helmsing, te Zutphen. 30. Koperen duit van Overijssel uit 1741. Iu bruikleen van den heer P. Soetemante Zutphen. 31. Koperen gedenkpenning van 1 April 1872. Geschenk van den heer van Veen, te Zutphen. 32. Gouden munt van Genóve uit 1566, gevonden nabij het kasteel Bronkhorst. In bruikleen van den heer K. C. ten Pas, te Zutphen. 33. Aarden rookpijpje met kleinen kop, een gedeelte van den steel is afgebroken. Geschenk van den heer J. C. van Kempen, to Zutphen. 34. Twintig munten en twaalf legpenningen. Geschenk van den heer J. C. van Kempen, te Zutphen. 35. Blauw tegeltje, waarop twee spelende kinderen, opgegraven uit het bleekveld, achter het Rijkenliage, te Zutphen. Geschenk van den lieer C. L. Rambonnet, te Zutphen. 36. Twee blauwe tegeltjes op het eene is eene bloem, op het andere eene krijgsman voorgesteld. Afkomstig uit het huis van Maarten van Rossem te Zalt-Bommel. Geschenk van den heer C. L. Rambonnet, te Zutphen. 37. Schaaf, gejaarmerkt 1757, in gebruik geweest bij vier opeenvolgende families. In bruikleen van den hoor A. Ebbers, te Ambt-Doetinchcm. 38. Wandelstok -gesneden in 1674, uit een rozentak.-' In bruikleen van den lieer D. P. Jansen, te Zutphen. 39. Metalen kruis (klein model), gedragen door den heer E. F Panne- kockdestijds luitenant bij de dienstdoende Schutterijte Zutphen. Koperen pen met houten houder voor het trekken van muziekbalken. Koperen plaatje, waarmede vroeger de winkeliers de maat voor horloge glazen namen. Porseleinen knop van een wandelstok. Zilveren zegclstempel van Dr. Jacobs van Waert te Edam. Laatst genoemde was aan do familie Ebbinck van Dick te Zutphen geparenteerd. Insigne der rederijkerskamer Polyhymniate Zutphen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 118