Bijlage K. LIJST DER AANWINSTEN in 1903. Bijlage K. 13 13 1. Drie doosjes met landschappen, uit houtspaanders gesneden, ver moedelijk tusseheu 1813 en 1810 vervaardigd door C. H. Kna iko geb. te te Hummelo. Waarschijnlijk voorstellingen van Hellevoetsluis en Werkon- dam, waar hij werkzaam is geweest. 2. Copic door H. E. Knnuko te Zelhem, naar het portret van Direk Ilasselaar, van Frans Ilals (Rijksmusenm.) No. 1 en 2 zijn geschenken van den heer II. E. Kniake. te Zelhem. 3. Twee doctorsbullen van Harderwijk en ééne aanstelling van Joost van Gcsselor, te Doesburg, 18de eeuw, op perkament, met; groote uithan gende zegels in was. Geschenk van wijlen den lieer Til. II. Verhoeven te Zutphcn. 4. Een exemplaar van Tadama's Geschiedenis van Z'itphen Geschenk van den heer C. Schillcmans te Zutpheu. 5. Eenigc munten en legpenningen zijnde: o. een schelling van Zutplien. b. penning op den aanslag op prins Willem door Jean Jaureguy c. een zevental koperen duiten18do eeuw. d. een stuiver van Gelderland, 1700. Geschenken van den heer W. J. Schillcmans te Zutphen. 0. Koperen medaille ter nagedachtenis van VV. H. Suringar, den Stichter van Koderlandsch Mettray. Deze medaille, geslagen in 1800, is een geschenk van den heer S. Nijburg, te Zutphen. 7. Eene photographic van de voormalige Bergpoort te Deventer en vau het tegenwoordige politiebureau aldaar. Geschenk van den heer J. W. van Loo te Zutphen. 8. Eenigo 18de eeuwsehe koopactcn op perkament van huizen te Zutphen. Geschenk van den heer mr. G. M. van Voorthuijsen to Zutphen. 9. Koperen meet- en weegtoestelwaarschijnlijk gebruikt voor het be palen van den prijs van fijnere graansoorten. Geschenk van den lieer A. Snatagor Lzn. 10- Zandsteenen fries, opgegraven bij het bouwen van een huis te Eibergen en versierd met een cartouche en met voorstellingen van Bath- seba en Koning David, en van Susanna in het bad, door de ouderlingen verrast. Werk uit het begin der 10de eeuw, vermoedelijk vau een Vlaming. In bruikleen van den Heer J. Vlaskamp te Eibergen. 11. Stalen borstkuras, van 1045. Gcsehonk van den hoor Mr. Th. Evekink te Groenlo. 12. Twee sohoorsteensteenenafkomstig uit een huis te Zutphen. Glazen llesch uit de middeleeuwengevonden tijdens don bouw vau het Ruitershofje aan den Berkelsingel in 18971898. Geglazuurde steenen kruik (17de eeuw.), gevonden bij het verlagen der Berkelbogen te Zutphen in 1890. Geschenken van den heer G. J. Douwes Jr. te Zutphen. 13. Tondoldoos, midden 19de eeuw. Geschenk van den heer Relhmeijer te Deventer. 14. Bul van paus Gregorius IX van 1234, op perkament met uit hangend looden zegel. Bul van paus Clemens X van 1071 op perkament met uithangend looden zegel. Aflaatbrief van Raijmundus, op perkament gedrukt in 1484. „Xcue zoituug" van 1527, Rome ingenomen door Karei V. Tijl Uilenspiegel (in Latijnsclie verzen) gedrukt te Zutphen bij Chr. Lomeier in 1041. Gezicht op de stad Zutphen langs den IJssel (kopergravure uit do 17de eeuw.) Historie van doctor Johannes Faustus, 17de eeuwsehe Volksuitgave. Historie van Floris en Blauchefleur17de eeuwsehe Volksuitgave. Assignaat van 800 livres. Afdruk in lak van: a. het oudste stadszegel van Zutphen. b. liet zegel en contrazegcl van Zutpheu van 1575. c. het zegel van hertog Arnold van Gelder. d. het groot zegel van het kapittel der St. Walburgskerk te Zutpheu. e. het middelceuwsche zegel der stad Constance. In bruikleen van den hoer Dr. K. O. Meinsma te Zutphen. 15. OlBcicrssubel voor Officieren van onbereden wapens, model 1815 1852. In bruikleen van den hoor H. W. van der Worp te Zutphen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 117