Vo Bijlage H. Zoo werden geplaatst Van school E F Van de bijzondere school op den Paardenwal Van de Koomsche school Totaal 36 leerlingen. In het geheel dus werd de Huisvlijtschool gedurende dezen cursus door 33 -+- 36 69 leerlingen bezocht. De leeftijd der leerlingen varieerde, behoudens een enkele uitzondering, tusschen 9 en 13 jaar. Het onderwijzend personeel, de H tl. C. L. FaiïRO, A. W. E. J. DE Haan en F. L. FahRO, werkte met veel ijver en toewijding en heeft getracht het gestelde doel zooveel mogelijk te naderen. De resultaten van het onderwijs kunnen dan ook allezins bevredigend genoemd worden. Ook de leerlingen gaven blijk van veel lust en ambitie, in het bijzonder kan dit van de niet-betalende gezegd worden. Schoolverzuimanders dan door ziektekwam niet voor. Dank zij de weder verleende gemeente subsidie, konde het Bestuur eenige nieuwe leermiddelen aanschaf fen en oude verbeterendie voor het onderwijs nood zakelijk waren, doch in welke behoefte, door gebrek 5 leerlingen. 5 5 4 6 5 Bijlage H. 3 aan fondsen, tot dusver niet of slechts gedeeltelijk had kunnen worden voorzien. Ten slotte zij nog vermeld, dat met hulp der onder wijzers in April I9°3> bij gelegenheid van den toen gecindigden driejarigen cursus, eene tentoonstelling van voorwerpen door de leerlingen in dat tijdvak vervaar digd in de receptiezaal der Groote Sociëteit gehouden werd. Zij gaf een goed beeld van den aardde inrichting en den omvang van het onderwijs en ondervond niet alleen veel belangstelling, maar heeft er zeker toe bij gedragen om niet slechts ouders van leerlingen maar ook anderen het nut van dit onderwijs te doen inzien. Namens het Bestuur der Huisvlijtschool D. ALBERS Wz, Secretaris. Aan Heer en Burgemeester en Wethouders der Gemeente 2 n 1 6 ZUTPIIEN, 11 Maart 1904. ZUTPHEN.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 107