Bijlage F. Van half Mei tot de zomervacantie was Mej. S. C. FuCHS, hoofdonderwijzeres aan de school op den Paar- denwaldoor ongesteldheid verhinderd hare betrekking waar te nemen. De oudste helpster, Mej. A. MORHÉE, aangewezen haar tijdelijk te vervangen heeft deze taak tot genoegen der Commissie volbracht. Over het algemeen kan de Commissie over den ijver en de geschiktheid van het onderwijzend- en hulpper soneel hare tevredenheid betuigen. Evenals in het vorige jaar, werd het onderwijs aan de helpsters, wat de vakken van het Lager Onderwijs betreft, gegeven door Mej. A. Nijland, voor zingenen teekenen door de heeren G. J. A. NljENHUlS en G. DORREE. Tien helpsters volgden dit onderwijs; examen voor Bewaarschoolhouderes werd niet afgelegd. Het aantal kinderen, in de verschillende scholen aan wezig, bedroeg op 31 December 1903: Op den Paardenwal 306 kinderen. (gemiddeld over het geheclc jaar 320 kinderen, waar van 130 met vrijstelling van schoolgeld.) In de Hoven 96 kinderen. (gemiddeld over het geheele jaar 109 kinderen, waar van 39 met vrijstelling van schoolgeld.) In de Bornhovestraat 54 kinderen. (gemiddeld over het geheele jaar 66 kinderen.) Het subsidie, door de Gemeente verleend voor de scholen op den Paardenwal en in de Hovenbedroeg 4149,12h, terwijl van het jaar lij ksch subsidie van hoog stens f 1000,voor de school in de Bornhovestraat tot een bedrag van f 864,15 gebruik gemaakt werd. Bijlage F 3 In het geheel werd dus door de Gemeente voor de Bewaarscholen uitgegeven eene som van 5013,274, terwijl de Begrooting 5300,bedroeg, namelijk f 4455,voor de scholen op den Paardenwal en in de Hoven en 845,-- voor de school in de Bornhovestraat. Dat de Begrooting voor laatstgenoemde school met bijna 20,— werd overschreden, vindt hierin zijn oor zaak, dat de school in 1903 gemiddeld door een tien tal kinderen minder bezocht werd dan waarop in over eenstemming met vorige jaren was gerekend. Tot haar leedwezen moet de Commissie hieruit de gevolgtrekking maken, dat deze school in de kringen der gegoede burgerij, waarvoor zij bestemd is, minder dan vroeger gewaardeerd wordt. Gebouwen en lokalen der scholen verkeerden bij voortduring in goeden toestand. Wat de school in de Hoven betreft, werd door de Commissie reeds in haar vorig verslag de wenschelijkheid uitgesproken eener vergrooting. Inmiddels deed het feit zich voor, dat er wegens gebrek aan ruimte kinderen, voor wie plaatsing gevraagd werd, moesten afgewezen worden. Besprekin gen dienaangaande met het Gemeentebestuur gevoerd hadden ten gevolge, dat plannen tot uitbreiding der scholen Uwen Raad bereikten en Uwe goedkeuring mochten verwerven, zoodat afdoende verbetering binnen kort aanstaande is. Geregeld werden de scholen door de Dames-Leden der Commissie bezocht. De op 1 Januari 1904 periodiek aftredende leden der Commissie, Mevr. STOLK geb. SxEENLACK, Mej. 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 103