Bijlage met vrucht is doorloopenwerd in het afgeloopen jaar uitgereikt aan school E aan 5aan school F aan 17 aan school G aan 10, aan school H aan 23, aan school I aan 15 leerlingen. De Commissie is na een ernstig onderzoek en 11a ver gelijking met den toestand in een aantal gemeenten tot de overtuiging gekomen, dat de bezoldiging van Jut onderwijzend personeel niet meer in overeenstemming is met die in gemeenten van dezelfde en zelfs van mindere beteekenis dan Zutphen. Die overtuiging heeft de Com missie dan ook reeds uitgesproken in hare missive aan Heeren Burgemeester en Wethouders van 15 October No. 8. Zij heeft zich onmiddellijk daarna bezig gehouden met het verzamelen der noodige gegevens en met het vaststellen der beginselen, waarop naar hare meening eene nieuwe regeling dient te berusten. Zij is thans met dien arbeid zoover gevorderd, dat zij hoopt binnen zeer korten tijd hare voorstellen, geformuleerd in eene Concept-verordening, bij Heeren Burgemeester en Wethou ders in te dienen. Zooals de toestand thans is, is het in vele gevallen moeilijk, in enkele gevallen zelfs onmogelijk gebleken, op behoorlijke wijze bestaande vacatures te ver vullen. Op dien grond dringt de Commissie dan ook aan op bekwamen spoed bij de overweging harer voorstellen. In de Samenstelling der Commissie heeft geen ver andering plaats gehad. De Heer J. E. DE VüOGT, die aan de beurt van aftreding was, is in de vergadering van den Gemeente raad van 1 December als zoodanig herbenoemd. De Commissie stelt het op lioogen prijs, dat zij, na de benoeming van den nieuwen arrondissements-school- Bij lage '3 opziener, in hare vergaderingen weder de voorlichting van genoemde autoriteit mag ontvangen, een voorrecht, dat de Commissie gedurende een groot aantal jaren heeft moeten missen. De Commissie, dankbaar voor den steun, dien zij ook in het afgeloopen jaar van het Gemeentebestuur heeft mogen ontvangen, roept ook voor het jaar 1904 met vertrouwen dien steun in. De Commissie voornoemd, J P. MUIJDERMAN, Voorzitter. B. C. GOUDSMIT, Secretaris. ZUTPHEN2 Februari 1904. Aan den Raad der Gemeente Zutphen. i2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 101