Bijlage E. De Commissie is tot de overtuiging gekomen, dat liet froote aantal leerlingen van enkele lagere klassen van school BjC het hoofd der school dwingt, zich meer dan in het belang der school wenschelijk is, in de lagere klassen op te houden. Zij meent daarom, dat zij in het belang van liet onderwijs aan die school de wenschelijklieid moet uitspreken, dat nog een onder wijzer of onderwijzeres voor de lagere klassen van school B'C worde aangesteld. Zooals de Commissie reeds opmerkte bij het bespreken van den toestand der gebouwen van de openbare scholen, lijdt het onderwijs aan school D in de vierde klass: ernstig onder het groote aantal leerlingen dier klasse, waar voor het eerst begonnen wordt met het uitgebreid lager onderwijs. De met September toe te voegen negende klasse aan die school eischt, zooals reeds boven is opgemerkt, een nog te bouwen lokaal, doch tevens de aanstelling van een onderwijzer. Met r Maart is de Avondschool van school D opge heven en is de verandering dier school in eene dag school voor uitgebreid lager onderwijs tot stand gekomen. De uitbreiding van het onderwijzend personeel aan school F met i onderwijzeres is merkbaar het onder wijs ten goede gekomen. I-Iet is te verwachten, dat met i Maart, bij de toe lating van nieuwe leerlingen op school het bezwaar zich weder zal doen gevoelendat drie afdeelingen in één lokaal zullen moeten worden geplaatst. De Com missie herhaalt dan ook haren aandrangmet de ver bouwing der school spoed te maken en het onderwijzend personeel met i onderwijzer uittebreiden. Bijlage E. Door de subsidie van 125 gulden door den Gemeente raad toegekend aan de Zutphensche afdeeling van den Volksbond ten einde de leerlingen der herhalingsschool in school H in de gelegenheid te stellen, gratis onder wijs te ontvangen in koken cn huishoudkundekon in het najaar met dat onderwijs een aanvang gemaakt worden. 13 leerlingen maken gebruik van het onder wijs in het koken, en wel wekelijks 2 uren. Voor de Israëlietische leerlingen worden de lessen op afzonder lijke uren gegeven, waardoor het mogelijk is, het onder wijs in te richten naar de eischen van den Israëlietischen godsdienst. Aan den strijkcursus wordt door 4 leer lingen deelgenomen. De schoolvergaderingen werden ook in het vorige jaar geregeld gehouden. Steeds meer en meer blijkt, zooals de Commissie door inzage der notulen heeft mogen ziende groote beteekenis dier vergaderingen voor de belangen van het onderwijs en de opvoeding der leerlingen. De behandelde onderwerpenbetrekking hebbende op de methodiek en de paedagogiek, de bevordering der leerlingen tot hoogere klassen, het handhaven van orde en tucht binnen cn buiten de school enz. bewijzen, dat het alle deelnemers ernst is, die ver gaderingen dienstbaar te maken aan den bloei der scholen, waar zij werkzaam zijn. De schoolbibliotheken op enkele openbare scholen bestaande, blijven nog steeds de belangstelling trekken van de leerlingen, oudleerlingen en zelfs van de ouders. Het aantal uitgeleende boeken is op alle scholen toenemend. Het getuigschriftverklarende dat de Lagere school io o 11

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1903 | | pagina 100