q-8 Bijlage D. 20 Voor den nieuwen cursus werden ingeschre ven 131 leerlingen, waarvan 62 reeds vroeger de school de bezochten. Hiervan legden 23 het examen af voor de is<° klasse, van welke ir werden toegelaten. 48 werden zonder examen toegelaten, om dat zij in het bezit waren van het getuigschrift, dat zij met goed gevolg eene lagere school hadden doorloopen. Ook nu weder bleek, dat zij, die in het bezit zijn van bovengenoemd getuigschriftbeter het onderwijs kunnen vol gen dan zij die na het afleggen van een exa men zijn toegelaten. De indeeling der klassen was op 31 De cember als volgt: Klasse I 70 leerlingen. 11 H 33 it BI 9 11 11 IV 8 Totaal .120 leerlingen. Dit aantal is 2 meer dan op het einde van het vorige jaar, zooals blijkt, indien men van het aantal van 146 leerlingen, op 31 Decem ber 1901 aanwezig, de 28 leerlingen aftrekt, die het onderwijs aan den teekencursus volgden. Voor enkele leerlingen werd het schoolgeld geheel of gedeeltelijk betaald door de Com missie van Toezicht of door enkele belang stellenden. Bijlage D. 21 Het aantal leerlingen der Iste klasse was met den nieuwen cursus zóó talrijk, dat het noodig was, deze in drie afdeelingen te split sen. De BJo klasse was in 2 afdeelingen gesplitst. De leermiddelen werden weder aangevuld met enkele plaatwerken ten behoeve van het onderwijs in het hand- en rechtlijnig teeketien, en met de noodige hulpmiddelen voor het onderwijs. III. Gemeentelijke Teekenschool. Dienaangaande verwijst de Commissie naar het door haar uitgebrachte verslag. Mededeelingen, voor de drie inrichtingen van Middelbaar Onder wijs geldende. Commissie van In de samenstelling der Commissie had Toezicht. geene verandering plaats. De Heeren Jhr. Mr. D. O. Engelen H. J. G. Souman en S. J. Dekker die aan de beurt van afreding waren, zijn in de vergade ring van den gemeenteraad van 1 December als leden der Commissie herbenoemd. Concierge. De Concierge J. HaijïINK vierde den istcn September zijn 25jarig jubile' als Concierge der inrichtingen van Middelbaar Onderwijs alhier. Door de Commissie van Toezicht en door de leeraren werd hem en zijne vrouw Splitsing van klassen. Leermiddelen en Gebouw.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 91