Bijlage D, de Commissie van ToezichtDirecteur en leer aren en de leerlingen, op Dinsdag 8 Juli in de zaal, bestemd voor de oefeningen in den wapenhandel. Leermiddelen De gewone aanvulling der leermiddelen en Gebouw. heeft in het afgeloopen jaar plaats gehad. De verzameling natuurkundige instrumenten vereischt noodzakelijk uitbreiding. De ont wikkeling der natuurwetenschappen in de laatste jaren is oorzaak, dat het natuurkundig kabinet niet meer geheel voldoet aan de eischen van het onderwijs. Eene verhooging van den post „leermiddelen" gedurende enkele jaren, is daar om dringend noodig. De zaal voor de oefeningen in den wapen handel werd verbouwd tot twee lokalenwaar van het ééne als leeraarskamer, het andere als leslokaal voor de klasse Vb dienst doet. De nieuwe banken, in het nieuwe leslokaal geplaatst, voldoen goed; hetzelfde is het ge val met de daar geplaatste kachelde Com missie heeft met groote voldoening gezien dat het voornemen bestaat, geleidelijk de kachels en banken in alle lokalen te vervan gen door andere van het nieuwe model. De verandering van het lokaal van den wapenhandel in leeraarskamer en leslokaal heeft de gelegenheid benomen, alle leerlingen in één lokaal te vereenigen, zooals dit tot nu toe bij plechtige gelegenheden, zooals bevordering Bijlage D. tot hoogere klassen, jubilé's enz. placht te geschieden. Ook het schriftelijk eind-examen kan niet meer op de school worden afgeno men daar geen enkel lokaal groot genoeg is, om de leerlingen zóó te plaatsen dat er van eenige contróle sprake kan zijn. In het afge loopen jaartoen het aantal Candidaten der school zóó groot wasdat zelfs het lokaal van den wapenhandel niet aan de eischen voldeedwerd het schriftelijk eind-examen afgenomen in de Schouwburgzaal. De be trekkelijk groote afstand van de Schouwburg zaal tot de school maakte het uiterst moeilijk, ecne zóódanige regeling te treffendat de lessen aan de school zonder storing konden worden gegeven. Schoolbibliotheek. Van de schoolbibliotheek werd voortdurend veel gebruik gemaakt. Door ecne geldelijke bijdrage, door de Commissie van Toezicht verstrekt, en door andere kleine bronnen van inkomsten werd het aantal boekwerken weder eenigszins vermeerderd. Nog steeds is echter het aantal boeken veel te gering in verhouding tot de aanvragen. De Commissie zou dan ook gaarne zien, dat de bibliotheek zich krachtiger ontwikkelde; reeds nu is de heilzame werking der schoolbiblio theek duidelijk te bespeuren. Zij geeft U dan ook in overweging, eene kleine bijdrage voor de bibliotheek op de gemeentebegrooting uittetrekken. 14 IS

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 88