\bZ Bijlage D. 4 uren 's weeks na de gewone schooluren de algebra en de meetkunde repeteert met twee leerlingen, die zich zullen onderwerpen aan het examen voor de Cadettenschool te Alkmaar. De Heer NORT repeteert met die beide leer lingen buiten de gewone schoolurengedurende één uur 's weeks de theorie der rekenkunde met de toepassing dier theorie op vraagstukken. Met September werd ook de Vde klasse in twee afdeelingen gesplitstzoodat bij den aan vang van den nieuwen cursus alle klassen gesplitst waren. In de vergadering van den Gemeenteraad van 17 Juni werd het verlof tot die splitsing gegeven, en tevens bepaald, dat voor ieder daaiuit voortvloeiend meerder wekelijksch les uur eene vergoeding zoude worden toegekend van 100, De gemeenteraad besloot bij de behandeling der gemeentebegrooting voor het jaar 1903, de bezoldiging van den Directeur met ingang van 1 Januari 1903 vast te stellen op/2900, 's jaars. Tevens werd besloten met ingang van dien datum de bezoldiging van den Amanuensis en den Concierge met f ioo,'s jaars te verhoogen. De bijzondere inspanning en groote toe wijding der leeraren heeft het mogelijk ge maakt, dat de uit de splitsing voortvloeiende Bijlage D. 5 vermeerdering van werkzaamheden heeft kun nen plaats vinden zonder dat het onderwijs daardoor schade heeft geleden. Leerlingen. Het aantal leerlingen bedroeg op 1 Januari 1902 I11 de Dte kl. 29 leerl., waaronder 6 vrouwelijke. IHe „59 Totaal 176 leerl., waaronder 23 vrouwelijke, van welke 171 het volledig onderwijs genoten, terwijl 2 leerlingen der ID°, 2 leerlingen der IHcle en 2 leerlingen der IWe klasse slechts enkele lessen volgden. Tusschen 1 Januari en het einde van den cursus vertrokken uit de Ilde klasse 1 mannelijke leerling (wegens vertrek zijner ouders naar Indic) en 2 vrouwe lijke leerlingen (de e'éne na toegelaten te zijn tot de kweekschool voor onderwijzeressen te Haarlem, de andere tot de Middelbare school voor meisjes te Arnhem'). Uit de lll'lo klasse vertrok na eene lang durige ziekte 1 vrouwelijke leerling en ver lieten 2 mannelijke leerlingen de school (de ée'ne werd winkelbediende, de andere ging in militairen dienst), terwijl één mannelijke leer ling dier klasse, na geslaagd te zijn voor het examen van surnumerair bij de Staatsspoor- IIHe „35 IV'lo 31 Vde „22 11 8 v> 4 v» tt 4 tt

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 83