Bijlage C. 4 door ons was ontradenterwijl opnieuw gebleken is, dat het in het algemeen onraadzaam is te achten, dat leerlingen aan het eind-examen deelnemen zonder den geheelen cursus te hebben doorloopen. Van de overgangs-examens op 10, u en 12 Juli gehouden, gevolgd door de her-examens op 2 Septem ber, wordt de uitslag aangegeven door de onder staande tabel: Klas sen. Getal leer lingen. Aan het examen hebben deel ge nomen. Bevorderd. Niet bevor derd. 5 5 5 8 8 8 een 11a her-examen. 3 9 vier na her-examen. 3 4 6 5 5 een na her-examen. 5 9 9 9 vier na her-examen. 39 36 4 Op 9 Juli en 2 September werd het toelatings examen gehouden. De acht aspiranten die zich daar voor aanmeldden werden allen, één meisje tot de tweede klasse, toegelaten; één leerling, die voor de tweede klasse examen deed werd daarvoor te licht Bijlage C. 5 bevonden doch met de zes anderen toegelaten tot de ie klasse. Een der vrouwelijke leerlingenuit de 3e tot de 4e klasse bevorderd gaf bij het einde van het jaar de studie er aan en draaide het Gymnasium den rug toe, daarentegen werden bij den aanvang van den cursus twee leerlingenwaaronder één vrouwelijke, toegelaten als toehoorders tot de vijfde klasse. De nieuwe cursus begon dus met een getal van acht en veertig leerlingen en twee toehoorders, verdeeld als volgt ie klasse 6. 2e 6, waaronder één meisje. 3e n 4e 10, waaronder twee meisjes. 5e S, waaronder drie meisjes benevens twee toehoorders, waarvan één meisje. 6e 10. Van de leerlingen der 5e klasse zijn 3 voor A 1 voor B, 1 voor A en Bvan die der óe klasse 7 voor A 2 voor B en 1 voor A en B. In de Se klasse ontvingen één leerling, in de 6e drie leerlingen onderwijs in Hebreeuwsch. Zooals medegedeeldwas het getal der leerlingen bij het einde van het jaar tot zeven en veertig gedaald. Het gedrag der leerlingen was over het algemeen goed, eenmaal echter moest Art. 23 der Verordening door den Rector worden toegepast. 4. Onderwijs. De Heer Keer nam evenals zijn voorganger dc Heer I 2 12 12 1 40

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 79