Bijlage B. zondheidscommissie liet door ons begonnen werk niet kracht moge voortzetten overtuigd als wij zijn steeds zooveel wij konden gewerkt te hebben in het waar achtig belang onzer gemeente. Wijziging in de samenstelling Uwer Commissie had in 1902 niet plaats, daar de Meer Tjeenk Willink opnieuw als Voorzitter werd herkozen, en geene leden aftraden. De 7 maanden, waarover wij U thans rapport uit brengen werden onder min gunstige omstandigheden begonnen. Reeds in 1901 hadden zich herhaaldelijk diphteriegevallen voorgedaan; in den aanvang van 1902 nam hun aantal belangrijk toe en de gemeente-scholen A en B!C werden, blijkens het aantal leerlingen dier scholen, door die ziekte aangetast, voor besmet ver klaard en tijdelijk ontruimd. Uwe Commissie adviseerde tot desinfectie der schoollokalen door middel van forma- linedamp, waartoe de vier van gemeentewege aange schafte formaline- desinfectielampen van Schering konden gebruikt worden. Op aanraden van Dr. Post, den Inspecteur van het Geneeskundig Staatstoezicht, zelf naar Zutphen overgekomen, had de ontsmetting tevens plaats door middel van 3% creoline oplossingwelke met behulp eener handbrandspuit tegen muren en zolderingen gespoten werd. De boeken etc. zijn enkel ontsmet met formalinedamp. Hierna is gelukkig een einde gekomen Bijlage B. aan de bestaande paniek, welke mede door onberede neerd geschrijf in de locale bladen reeds tot eene bedenkelijke hoogte was gestegen. Als vanzelf drong zich in die dagen, toen herhaalde lijk diphleriepatiëntjes in huurrijtuigen naar het Zieken huis werden vervoerd, het vraagstuk van het ziekenver- voer opnieuw naar voren. Het doet ons leed te moeten verklarendat in deze geene afdoende maatregelen genomen zijn. lot het aanschaffen van een speciaal rijtuig voor vervoer van besmettelijke zieken is door de Gemeente, ondanks ons herhaald aandringen, niet overgegaan. Slechts is den stalhouders de gelegenheid gegeven, van gemeentewege hunne rijtuigen te kunnen laten ontsmetten door formalinedamp. Zoover bekend is van deze gelegenheid nimmer gebruik gemaakt, de toestand is dus geheel bij het oude gebleven. Dat hierin nog eenmaal verandering kome, is onze wel gemeende wensch. Valt er niet nog meer te verbeteren in Zutphens openbaren gezondheidstoestand? O, zeer zeker! Nog immer rijden de tonnenwagens triomphantelijk op klaar lichten dag langs 's heerenwegen tot veler ergernisnog steeds is de verouderde politieverordening niet herzien en is het toezicht op den verkoop van eetwaren onvol doende, klachten reeds geuit in het voorlaatste verslag Uwer Commissie. De Havenstraat met haar lompenop- 2 3 0

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 76