Bijlage A. 4 Voor besmettelijke ziekten zijn 20 ijzeren tonnen aanwezig; deze zijn met dubbele sluiting afgesloten en bruin geverfd. Achttien van die tonnen zijn op de mestplaatsterwijl de overige in het voormalige rechts- gebouw met de noodige ontsmettingsmiddelen worden bewaard. Voor den dienst van het tonnenstelsel is de Gemeente in 4 wijken verdeeldacht arbeiders zijn belast met het verwisselen van tonnen. Één arbeider is belast met het lossen en Iaden der wagens, tegen een weekloon van 8,terwijl een ander arbeider is belast met het reinigen der tonnen, waarbij ruim gebruik wordt ge maakt van carbolzuur en formalin. Deze arbeider geniet 11,50 per week. De tonnen voor de kazernen der kol. Reserve zijn met een witte streep gemerkt. Dagelijks worden gemiddeld 680 tonnen verwisseld. Bij de slagers werden in 1902 276 karretjes met af val opgehaald. Deze werkzaamheden geschieden alleen des avonds door 2 arbeiders, die voor ieder aan de mestplaats aangevoerd karretje 0,40 genieten. Vier arbeiders ledigen des nachts de privaatputten waarvoor zij per gevulde bak f 1,20 ontvangen. De voerman geniet 0,50 voor het vervoeren van iederen bak naar de mestplaats. In 1902 werden geledigd 38 privaatputten, inhoudende Bijlage A. 5 73 bakken beer en 39 bakken water. Voor eiken bak ontving de Gemeente f 2, B. Verzamelen van haardasch en vuilnis en schoon houden der riolen. Het ophalen van vuilnis geschiedt door 3 arbeiders met 3 voerlieden. In 1902 werden aangevoerd 4076 karren droog vuil. Voor ieder aan de mestplaats aan gevoerde kar wordt den werklieden 0,30 betaald. Het schoonhouden der riolen geschiedt door 2 arbeiders met 2 voerliedentegen ecne belooning van 0,25 voor elke kar, gevuld aan de mes'plaats gebracht. Er werden in 1902 aangevoerd 3232 karren. De voerlieden van de tonnen en van de asch- en modderkarren ontvangen hun loon per maand. De bespanning.wordt om de 2 jaren aanbesteed. C. Bereiding van compost. Bij aankomst van het straatvuil op de mestplaats worden alle schadelijke bestanddeelen zooveel mogelijk uitgezocht en met den aangevoerden modder en slagers- afval wordt het vuil tot compost bereid. Het uitgezochte ijzerde beenderen enz. worden jaar lijks bij inschrijving, per 100 K.G. verkocht. Dit bracht in 1902 op 181,50.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 73