i o 6 Hoofdzakelijk worden hier geteelt Iepen, Essen- en Wilgenhout terwijl de wegen worden beplant met Iepen Atnerikaansche Eiken Linden en den Virgi- nischen Eschdoorn. De beplanting der wegen geschiedt deels voor reke ning van de Gemeente en deels voor rekening van het Rijk. Marken of gemeentegronden die vroeger zijn ver deeld of nog te verdeelen liggen, bestaan hier niet en evenmin treft men hier duinbeplantingen of afzanderijen aan. Toestand van den Veestapel. De handel in paarden was ongunstig de alhier ge houden paardenmarkten brachten hierin weinig verbe tering. Er werden in het jaar 1902 11 veulens aange- fokt. De gezondheidstoestand was gunstig. Onder het rundvee kwamen geene noemenswaardige ziekten voorde gezondheidstoestand was dooreenge- nomen goed. De handel was gedurende het geheele jaar gunstig. Van rasverbetering wordt weinig werk gemaakt. De vetweiderij leverde gunstige resultaten op. Schapenhandel wordt hier hoegenaamd niet gedreven. De geiten en bokken worden grootendeels door arbei ders en kleine daglooners gehouden. De handel in varkens was gedurende het geheele jaar levendigde export van geslachte varkens heeft plaats naar Engeland, Duitschland en België. De gezondheidstoestand was wegens het niet voor komen van ziekten gunstig. Van rasverbetering wordt weinig werk gemaakt. De prijzen waren gedurende het geheele jaar hoog. Pluimgedierte en eieren worden door de boeren uit den omtrek hier ter markt gebracht en hoofdzakelijk door particulieren gekocht. Opgave van het aantal dekhengstenveulenmerriën veulens en werkpaardenezels en muilezelssprinpstic- ren, melkkoeien en melkvaarzen, kalveren en pinken, mestvee en trekossenschapengeiten en bokken, var kens, van het pluimvee en van de bijenteelt, te weten a. Paarden. Dekhengsten 1 Ruinen 135 Veulens 11 Mcrriën i 97 Geheel getal 344 b. Ezels en Muilezels 20 c. Runderen. Springstieren 7 Melkkoeien en melkvaarzen 5Ó2 Kalveren en pinken .165 Mestvee en slachtossen 15 Geheel getal 749 d. Schapen 15 e. Geiten en bokken 497 IC7

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 55