96 De Weduwe van den overleden Rentmeester J. B. Kobus, bleef zich tot Maart 1902 belasten met de administratie en de huishouding. Op 17 Maart 1902 trad als Rentmeester in functie de heer G. I. Kobus, die met genoemde Weduwe in het huwelijk trad. Het opzicht over de landerijen enz. bleel opgedragen aan D. Walgemoed en over de gebouwen in de stad aan den architect H. A. Ezerman. Op 1 Januari 1902 bestond de bevolking in het Weeshuis uit een meisje, dat in Pebr. d.a.v. werd ge plaatst als dienstbode. Een jongen deed met gunstig gevolg zijn eindexamen aan de 1 uinbouwschool te Frederiksoord en werd daarna tijdelijk als tuinman geplaatst. Buiten het Gesticht werden 12 weezen verpleegd. Het aantal heele en halve weezendie ondersteund werden bedroeg 151. Aan bijdragen voor opvoeding en onderwijs werd uitgekeerd 9796,39E Aan den cursus in de nuttige handwerken namen deel 3S leerlingen. De lessen in het koken werden gevolgd door 8, en de beide cursussen in het strijken door 12 leerlingen. De landerijen en bosschen verkeerden in gunstigen toestand. De gezondheidstoestand der ondersteunden was gunstig. De rekening der instelling sloot over 1901 wat de gewone ontvangsten en uitgaven betreftmet een batig saldo van 10198,22^. Gebroeders Bakkers Weeshuis. Het bestuur dier instelling bestaat uit de Regenten 97 P. Hasselo Voorzitter. C. Stolp Secretaris. M. Brar.szPenningmeester. F. PI. Heukelman. J. Lindeboom. Vader en moeder in dat Weeshuis zijn J. E. Hauët en Echtgenoote. Op 31 Dec. van dit jaar werden in het Weeshuis verpleegd 35 weezen; 4 jongens en 2 meisjes worden buiten het Gesticht verpleegdom zich voor verschil lende vakken te bekwamen. De financiecle toestand van de Instelling is bevre digend. Bij de plaats gehad hebbende verpachtingen zijn de erven en landerijen hooger verpacht voor de volgende 6 jaren. Het godsdienst- huis- en schoolonderwijs werd gere geld waargenomende gezondheidstoestand was goed. R. C. Parochiaal Armbestuur. Door dat bestuur werden bedeeld: hoofden van ge zinnen: gedurende het geheele jaar 24 en tijdelijk 13. 48 eenloopende of afzonderlijke verpleegd wordende personenwaarvan 1 tijdelijk werd bedeeld. Aan on derstand werd uitgegeven in geld 3000> natura 45 5°. Totaal 755°> De bedeelden zijn in een ziekenfonds ingeschreven, waarvoor, zoo noodig, bij eerste inschrijving de kosten worden vergoed.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 50