SS De rekening over 1902 sloot in ontvangst en uit gaaf met 4482,6IJ. Ier be\ordering van kunsten en wetenschappen zijn in deze Gemeente de navolgende vereenigingen gevestigd: Vereeniging Picturawelke zich ten doel stelt den zin voor teeken- en schilderkunst op te wekken en te bevorderen, door het geven van kunstbeschouwingen en tentoonstellingen van schilderstukken en teekeningen. Zanglusty.de Zutphensche Orchest- Vereeniging" en de Vereeniging tot bevordering van Kamermuziek Genootschap ter beoefening van natuurk. wetenschap pen, Physicaen Kring voor wetenschappelijk onderhoud. Eene Geldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid waarvan op bladz. 84 wordt gesproken. Nederl. Maatschappij van tuinbouw en plantkunde (afd. Zutphen.) Eene Vereeniging Zutphen Vooruitstelt zich ten doel het verblijf te Zutphen te veraangenamen en aan trekkelijk te maken. Verder is alhier eene Ajdceling der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Daaraan zijn verbonden, even wel onder een afzonderlijk bestuur, eene Volksleesbibli otheek, waarvan druk gebruik wordt gemaakt, en eene Volkszangschool, waarvan reeds onder V van dit Hoofdstuk wordt gesproken. 89 HOOFDSTUK X. Armwezen. In de behoeften der huiszittende armen kon in hoofd zaak worden voorzien door de verschillende Kerkelijke Besturen, zij het dan ook, dat enkele van die Colle- gicn financieel niet bij machte waren om aan alle aan vragen te voldoen. Over het algemeen kon de toestand der behoeftige klasse in 1902 niet ongunstig worden genoemd. Ter voldoening aan art. 179?/ der Gemeentewet, werden door ons, op onderscheidene tijdstippen de in deze Gemeente aanwezige godshuizen en andere instel lingen van weldadigheid, waarover het toezicht aan het Gemeentebestuur is opgedragenbezocht. Tot bijzondere opmerkingen dienaangaande gaven die bezoeken geene aanleiding. Instellingen van Weldadigheid enz Door de Gemeente werd in 1902 voor rechtstreeksche bedeeling in geld uitgegeven f 248,18A en voor trans port en verpleging van arme, doortrekkende reizigers I32.8o. Verder laten wij hier volgen uittreksels uit de tabel len der Instellingen van Weldadigheid over 1901, daar de opgaven over 1902 nog niet volledig bekend zijn. De Sint Anthony Groote Broederschap ondersteunde 207 personen. O O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 46