74 De oefeningen werden geregeld en met veel lust bijgewoond. Een lokaal der Iloogere Burgerschool in de Water straat is afgestaan voor het theoretisch gedeelte der oefeningen en dc Gymnastiekschool voor het practischc gedeelte. In deze Gemeente bestaan de volgende Scherpschut- tersvereenigingen 1. De Vereeniging StHubertmet 13 leden. Geregeld werden de schietoefeningen gehouden aan ,,de Laatste Stuiver." Oefeningen in den wapenhandel konden niet plaats hebben. 2. De Vereeniging Gclriaopgericht in 1885. Zij telt 34 leden. De schietoefeningen werden gehouden aan ,,de Laatste Stuiver" en het fort de Pol, van 1 April-ult". Sep tember. De oefeningen werden geregeld bezocht. Oefeningen in het exerceeren werden niet gehouden, daar de leden hoofdzakelijk bestaan uit hen, die vroe ger bij het staande leger of de schutterij hebben go diend. In het afgeloopen jaar werden door de leden op verschillende wedstrijden prijzen behaald. 3. De Vereeniging Ncc'rlands-Konmgopgericht in 1856. Het aantal leden bedraagt 23. Van Mei tot September werden eenmaal per week oefeningen gehouden op de baan aan ^de Laats,e Stuiver." 4. De Vereeniging Koningin Wilhelmina," van den Ned. Bond van Oud-Onderofficieren, afd. Zutphen 75 en omstreken, opgericht in 1899. z'j telt '57 leden, waarvan gemiddeld 50 aan de schietoefeningen hebben deelgenomen. Van 1 April tot 1 Oct. werden oefe ningen gehouden aan het fort de Tol, en gedurende de wintermaanden op de bovenzalen van een koffiehuis in de stad. 5. De Schiet-{ Weerbaarheids) Vereeniging Wij willen weerbaar wezen." Het aantal leden bedroeg uit. Dec. 1902: 25. Van 1 Jan.—9 April werd ge schoten met geweren tot kamerschietoefeningen in een lokaal der II. B. School. Van 20 April tot uit. Sept. met geweren M 95 op de garnizoensbanen aan het fort dc Pol. Van I Nov. —uit. Dcc. met geweren tot kamer schietoefeningen in de militiezaal aan het Kerkhof. HOOFDSTUK VIII. Voor geen der 7 alhier gevestigde Kerkgenootschappen werden van gemeentewege uitgaven ten behoeve van den openbaren eeredienst gedaan. De volgende staat geeft een overzicht omtrent die Kerkgenootschappen. Kerkelijke zaken.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 39