02 Aan particulieren werden 5792 K.G. verkocht, zoodat in het geheel 6932 K.G. zijn afgeleverd. Bestuur. De Heer Mr. J. L. A. Stolk, die volgens den be- staanden rooster am de beurt van aftreden was, werd door den Gemeenteraad opnieuw benoemd. Ambtenaren en verder personeel Ziekenhuis. In het Ziekenhuis, waarvan Mej. H. G. Weenink Directrice is waren op het einde van het jaar werkzaam 7 verpleegsters, 1 keukenmeid, 2 werkmeiden en 1 portier. Voor het onderhoud der tuinen werd door een tuin man zorg gedragen. Krankzinnigen Ge stick t. De heer N. G. Jacobs, sedert 17 Februari 186S als huismeester aan het gesticht werkzaamverzocht met ingang van 1 April 1902 ontslag uit zijne betrekking, hetwelk hem eervol werd verleend. In zijne plaats werd benoemd de Heer J. H. Vl.lE- GENTiiART, sedert 1 April 1880 alhier werkzaam als ass. huismeester. Mejufifr. C. M. GORDON, sedert 1 October 1892 al hier werkzaam als ie Opzichteresverzocht tegen 1 April a.s. eveneens ontslag uit hare betrekking, hetwelk haar eervol werd verleend. In hare plaats werd benoemd Mej. C. LichtenVELDT, sedert 2 December 1900 2e Opzichteres. 63 Als opvolgster van Mej. Lichten veldt werd met ingang van 1 Mei 1902 benoemd Mej. C. SciIEUEKMAN, eerder werkzaam aan het Krankzinnigen gesticht Ende geest te Oestgeest. Wegens zijne benoeming tot klerk aan het gesticht Meerenberg te Bloemendaal verzocht G. A. TlJSSEN, sedert 24 April 1899 alhier als 3e klerk werkzaam, ontslag uit zijne betrekking met ingang van 1 Mei 1902, hetwelk hem eervol werd verleend. In zijne plaats werd benoemd L. K. GARRITSEN. In het afgeloopen jaar verlieten 26 verplegers en 17 verpleegsters hunne betrekkingwaarvoor in dienst kwamen 27 verplegers en 22 verpleegsters. In de stoomwasscherij werkten geregeld 7 wasch- vrouwen. In den loop van het jaar werd eene der waschvrou- wen gepensionneerd, terwijl eene vroeger gepensionneerde waschvrouw in het laatst van het jaar is overleden. In de mannen afdeeling zijn geplaatst: 1 Huismees ter, 1 Hoofdverpleger en 28 verplegers, en in de vrou wen afdeeling 1 Huismeesteres, 1 Hoofdverpleegsters, 1 Eerste verpleegster, 1 Buitengewone Opzichteres, benevens 34 verpleegsters. Geneeskundige dienst. Hieronder valt niets bijzonders te vermelden. G czondheidstoestand. Was steeds zeer voldoende. Godsdienst. I11 het Ziekenhuis werden de lijders door de gceste-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 33