S<5 Vischpoorthavenverscheidene iepenboomen vallen in verband met den aanleg van de tram ZutphenEm merik; ook bij de zeepziederij van de firma Albers aan den Marschweg werden enkele boomen gehakt. De gezamenlijke opbrengst der boomen was 1161, Het Coenenspark had dit jaar weinig te lijden van hooge waterstandenhetgeen ook als een gunstig ge volg kan beschouwd worden van het verhoogen van den zomerdijk op de Marsch. De vijvers werden geregeld schoongemaakt en het talud bij den dam werd bijgewerkt. De grasperken hadden zeer weinig te lijden van de droogte, zoodat maar een enkele maal behoefde ge sproeid te worden. Begraafplaats. De algemeene begraafplaats verkeert in goeden toe stand de grafzerken werden geregeld schoongehouden, de paden onderhouden met fijne grint en grintzand, de grasperken werden gemaaidhet plantsoen en de jonge boomen gesnoeid, terwijl op enkele punten jonge Douglas dennen werden geplant, die goed groeien. De grachten werden van planten en vuil gezuiverd, door spuiing met den duiker uit de Berkel geregeld op peil gehouden en eenige malen geheel met frisch Berkelwater gevuld nadat zij eerst waren afgekapt. De zitbanken werden allen geverfd. De onderverdeeling van verschillende afdeelingen werd door nieuwe hardsteenen nummerpalen aangewezen en het geheel met zorg onderhouden. De onderhoudskosten hebben bedragen 976,64J. 57 Brandbluschmiddelen. De brandbluschmiddelen werden met zorg onder houden en verkeeren in goeden toestand. Zie verder het verslag van de brandweer hierachter gevoegd. De onderhoudskosten hebben bedragen 409,82. HOOFDSTUK V la. Medische Politie. a. Toestanden welke invloed kunnen uitoefenen op de Volksgezondheid. Ten dezen opzichte verwijzen wij naar de verslagen der Gezondheids-Commissie en der Commissie in zake de Gemeentereiniging. Mede verwijzen wij naar het hierachter opgenomen verslag over de Waterleiding. b. Heerschende ziekten. In 1902 kwamen voor 69 gevallen van Diphtheritis 2 gevallen van Roodvond en 1 geval van Typhus. In de buurten bewoond door minder gegoeden, zijn ontsmettingsmiddelen toegepast. I11 ruime mate werd versch bedstroo verstrekt, en voorts gezorgd, dat riolen en uitmondingen van grachten geene schadelijke uitwa semingen konden verspreiden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 30