54 de uitvoering worden gestaaktdoch zoo spoedig mo gelijk werd met de verdere afwerking in Februari j.l. voortgegaan, zoodat het geheel op den bepaalden tijd werd opgeleverd. Met uitzondering van enkele perceelen werden de verkochte terreinen op den Houtwal en de tien per ceelen op het Hoornwerk, geheel bebouwd. Ofschoon, wel is waar, enkele flinke pakhuizen daar zijn verrezen, bestaat het meerendeel der gebouwen uit woningen de meeste van zeer bescheiden huurwaarde. Onder herinnering dat de kade achter de pakhuizen niettegenstaande de Uwerzijds daartegen aangevoerde bezwarenop dringend verzoek van belanghebbenden en op uitdrukkelijk verlangen van de Kamer van Koop handel op eene breedte van slechts 6.M. werd aan gelegd, moet er de aandacht op worden gevestigd, dat deze kade niet tot gewone los- en ligplaats kan wor den bestemd. Zij dient dus alleen tot losplaats uit de schepen in de pakhuizen. Met het afwerken van de opgehoogde terreinen en van de bestrating en rioleering in verschillende wegen wordt nog voortgewerkt. De totale kosten zullen bedragen 55400, De spuiing der grachten geschiedde met de meeste zorg. Plantsoenen en Wandelplaatsen. De plantsoenen en wandelplaatsen werden met zorg onderhouden, welk onderhoud in hoofdzaak bestond in 55 het geregeld maaien der grasperkenhet afsteken of knippen van de kantenhet schoffelen en opharken der paden en het in orde houden van de heesterparken, met inbegrip van inplanten van nieuwe heesters, het steken, vervoeren en leggen van eenige honderden me ters graszoden voor banden langs de paden in het Coe- nenspark, het Slingerbosch, langs den Martinetsingel de IJsselkade, den Boompjeswal en op het Stationsplein; het bemesten der grasperken met kunstmest, het be zaaien en beplanten van de verschillende bloemperken en het planten en inboeten van boomen, conifeeren en andere vaste planten. Uit de kweekerij werden voor verschillende beplan tingen betrokken ongeveer 200 boomensier- en dek- heesters, circa 40 conifeeren en 12000 voorjaarsbloemen, 4500 zomerbloemen en vaste of overjarige bloemen en tweejarige planten. De beplantingen langs den Graaf Ottosingel en langs den Laatste Stuiversweghet vorige jaar gedaanhiel den zich zeer goed, vooral de jonge iepen groeien snel, hetgeen binnen enkele jaren niet weinig zal bijdragen tot verfraaiing van den singel. De berm tusschcn den rijweg en het talud van de gracht werd met graszaad bezaaid en geheel afgewerkt. De jonge boomen langs den Warnsveldschenweg, de Buiten-, Berkel- en Louisasingel werden allen gesnoeid en het snocihout werd met het hakhout aan den Vier- akkerwegen eenige perceelen wilgenhaar, in het open baar verkocht. Langs den Emmerikschenweg moesten de oude lin- deboomen, en op den Houtwal, alsmede langs de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 29