40 De Berkel of Molenbeek binnen de stad. De Beek door de Varkensweide. De verschillende leidingen werden naar behooren schoongemaakt en op diepte gehouden. De afwatering van de Bleekerij aan den Warnsveld- schen weg werd verbeterd door het dempen van een gedeelte sloot en het leggen van een afvoerriool. De waterleidingen en beken verkeeren over het alge meen in goeden toestand, behalve de Polbeek, die door haar kronkelenden loop en plaatselijke vernauwingen, gedeeltelijk onder de gemeente Gorssel, niet aan alle eischen van eene goede waterleiding voldoet. Zij werden twee maal schoongemaakt, de Voorston- densche beek zelfs driemaal, om den waterafvoer zoo geregeld mogelijk te doen geschieden. De Leestensche beek door de Ruiterdijksweiden werd uitgediept en verbreed en geregeld schoongehouden. Sluizen en Stuwen. De Hoendernestersluis in den Vliegendijk. De sluis in de Lage Waarden met den pompkelder. De sluis in de Lage Waarden tot uitwatering der Oekensche beek. De sluis op de Marscli in de Hel. De twee sluizen aan de Binnengracht. Het sluisje of waterkeerende duiker in de kade langs den Beugelwaard bij de schietbaan op de Marscli. liet sluisje en de waterkeerende duiker tussclien de Bei kei en de gracht langs den Coehoornsingel en de Berkelwandeling. De waterkeerende duiker in den dam langs de Berkel 47 achter de bleekerij van Reinders in den mond van de Lamme Berkel. De twee waterkeerende duikers in het Coenenspark en in de Havenstraat. De waterkeerende duiker in den Warnsveldschen weg bij de Begraafplaats. De duiker achter de mestbergplaats. De 5 duikers tot afwatering van de bleekerij van Lenderink en van de grachten om de Begraafplaats. De ijzeren afsluiters der riolen in den Deventerweg, de Spittaalstraat, de Polsbroek en de Groensteeg dienende tot afsluiting en keering van hoog buitenwater. Een sluisje in den zomerdijk aan den Emmerikschen weg, in gemeenschap met dat van den Heer Henny c s. De stuw in het riool achter het gasthuis. De groote ijzeren stuw voor de Berkel bij de Nieuwstad. De stuw of keersluis in den mond der beneden Berkel (in de oude haven) bij den IJssel. De sluisdeuren of afsluitingen voor de duikers van de Onderlaatsche of Vierakkersche laken. De schotbalken voor den Emperduiker. De verschillende werken werden in goeden toestand onderhouden, alleen de deuren in de Hoendernestersluis in den Vliegendijk veroorzaken eenige zorg en zullen spoedig belangrijke herstelling of vernieuwing vorderen. De kosten hebben bedragen 1124,95. Rivieren, Kanalen, Vaarten, Grachten, Bruggen, Havens en bijbehoorende werken. De IJsselwaterstanden werden als gewoonlijk dage lijks waargenomen aan de Rijkspeilschaal en zijn ver meld op den hierbij gevoegden staat.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 25