44 wegje eischte vernieuwing en werd door een nieuw portland-cementen eivormig riool vervangen van grooter doorlaatvermogen 40/60 c.M. In verband met den aanleg der Zuiderhaven werden de nieuwe straten en toegangen, alsook de Houtwal en de kade achter de pakhuizen geheel bestraaten de noodige afvoerriolen gelegd. De veldkeienbestrating in den Emmerikschen weg werd vervangen door een keibestrating van nieuwe grèskeien. Een nieuwe sproeiwagen, volgens het systeem te 's Hage in toepassing, werd na gehouden inschrijving geleverd door de fabriek der firma Slotboom aldaar voor 550, De levering der benoodigde materialen geschiedde na gehouden inschrijving en wel straatklinkers door de firma J. Uiterwijk voor 15, per duizend. Aveling te Velp 14,20 per duizend. Belgische grèskeien door de Société Anonyme a Yvoir voor 32,en 31,40 per 1000 stuks. Grèsbuizen door de Deventersche buizenfabriek en cementen riolen en straatkolken door de Rotterdamsche Cementsteenfabriek. Gedurende 1902 werden 173 aanvragen of kennis gevingen voor bouwen of veranderen van werken aan den openbaren weg behandeld. 9 pcrceelen werden afgebroken en door nieuwe ver vangen. 30 geheel nieuwe perceelen werden gebouwd waar onder eene remise voor de tram en eene portierswoning op de R. C. begraafplaats. 45 Wegen en Voetpaden. De verschillende wegen werden naar behooren onder houden en verkeeren in voldoenden toestand. Het bestrate gedeelte van den Vliegendijk werd ge heel herstraat. Aangezien de trambaan over den overlaat in den Emmerikschen weg op hooger peil werd aangelegdis het noodzakelijk ook de overige breedte van dien weg op te hoogen, waartoe bij de behandeling der begrooting van 1903 goedkeuring werd verleend. Enkele wegen, vooral het nog onbestrate gedeelte van den Vliegendijk, de Rozenhoflaan en de Martinet- singel hebben door druk gebruik en zwaar vervoer bij invallenden dooi veel te lijden hetgeen soms aanlei ding tot klachten geeft. Hoewel misschien beperking van het vervoer (als op de Rijkswegen) wenscheüjk zou zijn, met het oog op het onderhoudzoo zou dit voor de gebruikers en land bouwers in de bebouwde kom der Gemeente veel last veroorzaken. De kosten van onderhoud hebben bedragen 3118,21. Waterleidingen en Beken. Deze zijn de navolgende: De oude IJsel en de Voorstondensche beek. De Hoendernesterbeek. De Tichelbeek. De Polbeek. De Berkel en de Laken buiten de voormalige Laar- Spittaal- en Nieuwsladspoortenvoor zooverre deze niet langs particuliere eigendommen loopen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 24