oefening, als klasselokaal en docentenkamer ingericht, waartoe een nieuwe scheiding werd aangebracht. Tevens werden de vloeren voor een groot gedeelte vernieuwd, de lokalen opnieuw geverfd en gemeubeld. Op den bovengang werd de houten vloer vernieuwd. De Z. W. gevel werd nieuw ingevoegd. Met het vernieuwen der banken en kachels werd een begin gemaakt. Van school A werden de buitengevels en eenig meu bilair van school G het buitenwerk en van school B eenige meubelen geverfd. In twee lokalen van de bewaarschool op den Paar- denwal werden de vloeren vernieuwd. In verband met eenige diphteritis gevallen onder de leerlingen van school A en B/C werden de lokalen en meubelen alle met zorg gedesinfecteerd. In de zomervacantie werden alle "gebouwen schoon gemaakt gewit en zooveel noodig bijgeverfd. In de Gymnastiekschool werd de vloer voor het grootste gedeelte vernieuwd. De kosten van onderhoud en schoonhouden en ver nieuwing hebben bedragen Voor de bewaarscholen scholen lager onderwijs middelbaar onderwijs hooger onderwijs de gymastiekschool Onderhoud Pompen. Het onderhoud geschiedde in eigen beheer. De kosten hebben bedragen 248,92. 690,28 S682,13j 2110,17 660,20 806,05 43 Bij de Noorderhaven werd een proefboring gedaan tot plaatsing eener nieuwe pomp. Straten, Pleinen en Riolen. In April werd met het leggen der trambaan voor den ZutphenEmmerikschen tramweg binnen de Ge meente een begin gemaakt en zoodanig voortgewerkt dat de baan van het station door de stad naar den Emmerikschen weg op den iodea September voor de exploitatie gereed kwam en de lijn tot 's Ileerenberg feestelijk werd geopend. Behalve de vroeger verleende concessie werd nader vergund ook een trambaan te leggen van den Emmerik schen weg over den Houtwal, langs de Vischpoort- havenden Martinetsingel en de IJsselkade, aansluitende aan den eerstgenoemden weg bij de Marschpoortstraat met zijtakken voor goederensporen naar de aanleg plaatsen en kade langs de rivier. Niet alleen voor den tramaanleg, maar ook voor de ver nieuwing van gasbuizen en voor het leggen van nieuwe telephoonkabels, werden op verschillende plaatsen de straten opgebroken en hadden talrijke herstellingen plaats. De betrekkelijk langdurige inklinking van al die ontgravingen en sleuven veroorzaakte telkens verzak kingen, die gedurende de eerstvolgende jaren veel onderhoud zullen vorderen. In de Diezerstraatde Halterstraat en de Lieve Vrouwe-straat, werd de geheele oppervlakte opgenomen en verstraatin de Diezerstraat met vervanging der veldkeien door klinkerbestrating. Het aanwezige buisriool in het zoogenaamde Zwarte 42

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 23