40 werd. Daaraan moesten belangrijke herstelling van vloeren, zolder en verdere betimmering voorafgaan, terwijl dc muren geheel afgebikt en opnieuw beraapt werden en het geheel geschilderd werd. In den zijmuur der raadzaal werd eene deuropening aangebracht tot toegang naar het oud archief, waartoe een in de Raadzaal aanwezige eikenhouten deur met betimmering werd gebruikt. Met inbegrip van de gewone onderhoudswerken hebben de kosten van een en ander bedragen Voor onderhoud f 1126,47! meubilair342,90 schoonhouden 156,29^ Het leiendak boven het Wijnhuis vorderde belang rijke herstelling. Het geheel werd opgenomen en verdekt en het Zuidelijke gedeelte geheel vernieuwd. De buitengevels werden opnieuw geverfd. Voor de herstelling van het portiek werd door U een crcdiet verleend. Inwendig werden de vestibule en de bovenkamer, be stemd voor museum, geheel geverfd in matte kleur. Overigens werden de verschillende gebouwen en in richtingen met zorg onderhouden en allen verkeeren in goeden toestand. De watertrappen aan den Graaf Otto-Singel en aan de Nieuwstad werden geheel vernieuwd volgens een nieuwe ijzerconstructie. Het totaal der kosten aan een en ander besteed, heeft bedragen 3150,—-. 41 Torens. De bliksemafleiders werden beproefd en in orde be vonden. De onderhoudskosten bedroegen 134,93. Gebouwen bestemd voor openbaar onderwijs. Deze zijn de volgende: 1. De bewaarschool op den Paardenwal. 2. De bewaarschool in de Hoven met onderwijzers- woning. 3. School A aan het Oude Wand. 4. B/C aan de Gasthuisstraat. 5. D in de Waterstraat. 6. E in de Polsbroek. 7. F in de Hoven. 8. G op den Paardenwal met de daarbij be- hoorende onderwijzerswoning. 9. H aan den Louise-Singel. 10. I aan den Tadamasingel. 11. De Gymnastickschool aan het Broederenkerkplein. 12. De lokalen voor de Rijksnormaallessen boven dc school in de Waterstraat. 13. De Hoogere Burgerschool en de Burgeravondschool met de portierswoning in de Waterstraat. 14. liet Gymnasium en de daarbij behoorende clavi gerswoning. De eindoplevering van de uitbreidingswerken in school II geschiedde op den bepaalden tijd. Aan de H. B. School werden wegens gebrek aan ruimte de lokalen, in gebruik bij de vrijwillige wapen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 22