38 B. Eigendommen en Inrichtingen, bestemd voor den publieken dienst. Deze zijn de volgende: 1Het Gemeentehuis. 2. De woning van den concierge van het Gemeente huis aan het Kerkplein. 3. Militiezaal tevens lokaal voor publieke verkoopingen en verpachtingen en de daarbij behoorende woning van den bode aan het Kerkhof. 4. De boterbal met bijbehoorend waaggebouw. 5. De Visehmarkt. 6. De Veemarkt aan de Havenstraat. 7. Het Wijnhuis, waarin het bureau van po'itie met de wachtkamers en de arrestantenlokalen en op de iste verdieping de lokalen van het oud archief. 8. De waag onder den Wijnhuistoren. 9. De politiewacht in de Hoven. 10. De politiewacht aan den Deventerweg. 11. De negen bergplaatsen voor brandbluschmateriaal als een in de Hoven twee aan het Broederenkerkplein een bij de St. Walburgskerk een op de Nieuwstad een op den Graaf Otto-Singel, twee op den Paardenwalen een aan de Havenstraat. 12. De bergplaats voor petroleum aan de Noorderhaven. 13 De stadstimmerwinkel en het magazijn, met de bijbehoorende woning van den Opzichter, aan het Kerkhof. 39 14. De bergloods en grintbergplaatsen aan den Houtwal. 15. De bergloods aan den Vliegendijk. 16. Het Machinegebouw aan de Groensteeg. 17. De lokalen in gebruik bij de Naai- en Breischool aan den Paardenwal. 18. De lokalen in gebruik voor het magazijn der schutterij. 19. De lokalen in gebruik voor het Witte Kruis. 20. De bergplaats voor brancards (voormalige garnizoens lijkenkamer.) 21. De ruïne over de Berkel. 22. 6 publicatieborden. 23. Twee openbare privaten. 24. 26 urinoirs op diverse plaatsen. 25. 27 watertrappen en spoelingen. Gemeentehuis. De voorgenomen herstelling van het steenhouwwerk aan het portiek van het Gemeentehuis werd uitgevoerd. Na nauwkeurig onderzoek is het geblekendat de aanwezige steenen ornamenten en versieringen in het fronton en de zijpilasters, bevattende wapen- en oorlogs- tropheeën, niet te herstellen waren, doch geheel ver nieuwd moesten worden; naav de in 1896 hiervan ge maakte en bijgeboetseerde gips afgietsels kon de ver nieuwing geheel in denzelfden vorm als het oorspron kelijke geschieden. (1) De kamer boven de secretarie werd ingericht tot berging van het Oud-archief dat in het Wijnhuis bewaard (1) Tot herinnering dienedat in het Rijks-museum Ie Amsterdam pene reproductie daarvan aanwezig is,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1902 | | pagina 21